НАЈНОВИЈА СТУДИЈА: Ово су дугорочне последице короне - стручњаци упозоравају, нису нимало наивне
Светска здравствена организација позвала је све да се анализа схвати крајње озбиљно
Дугорочни нежељени ефекти короне могу укључивати умор и исцрпљеност, губитак памћења и проблеме са концентрацијом, отежано дисање, болове у грудима, поремећаје спавања, вртоглавице, болове у зглобовима, депресију и анксиозност, као и мучнину, дијареју, болове у стомаку, губитак апетита и осип.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/15/untitled_design_50.png?itok=QauLauS2)
Имате проблема са БОЛОВИМА У МИШИЋИМА И ЗГЛОБОВИМА? Лекари препоручују ОВО као решење!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/16/screenshot_from_2021-03-16_09-35-23_0.jpg?itok=KeRqXvVt)
ПАЖЊА: Ако видите жицу на брави од аута не прилазите, жена се нашла у незгодној ситуацији, све је снимила (ВИДЕО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/16/profimedia-0092871037_1.jpg?itok=av9Liz--)
ПРВА ИНДИЈАНКА У АМЕРИЧКОЈ ВЛАДИ: Ово је нова министарка унутрашњих послова САД
Шест од десет пацијената са ковид-19 бори се са дугорочним здравственим последицама, показало је норвешко истраживање.
Током студије, 2.697 пацијената праћено је шест месеци. Налази су показали да се 61 одсто оних који су имали корону и даље бори са последицама.
Студија је открила да су жене генерално рањивије од мушкараца када су у питању дугорочне последице.
Студију су извели истраживачи са Универзитета у Бергену, заједно са истраживачима у Универзитетској болници у Бергену, Универзитетској болници Ставангер, болници Харалдсплас Диаконале и општином Берген.
- Ова студија само потврђује оно што смо све време говорили: да ова вирус није попут обичног грипа као што неки још увек причају. Значајан број оболелих има дугорочне последице - нагласио је Даг Јакобсен, шеф одељења за хитну медицину у Универзитетској болници Ulleval у Ослу.
Норвешка открића у складу су са недавном кинеском студијом пацијената у Вухану, објављеном у хваљеном часопису The Ланцет. Тамо се више од половине борило са последицама.
Светска здравствена организација (WHO) позвала је све здравствене раднике да ово схвате озбиљно.