Направио је ФАНТАСТИЧНУ ФОТОГРАФИЈУ, људи су похрлили да је скину на своје телефоне и ГОРКО СУ ЗАЖАЛИЛИ (ВИДЕО)
Гаурав Агравал, научник и фотограф-аматер из Сан Дијега, није могао да верује кад је у вестима угледао фотографију коју је направио прошлог лета.
На његовој фотографији види се "магично вече" у августу 2019. изнад језера Сент Мери у Националном парку Глечер у Монтани. Он је слику поделио на платформи "Фликр" и више није ни размишљао о њој.
Италијанска "Атлантида" привлачи туристе из читавог света: Ово насеље је пола века било под водом! (ФОТО)
ЗВЕРСКИ АУТОМОБИЛ СА МОТОРОМ ТЕНКА: Има 27.000 кубика и 550 коњских снага (ФОТО/ВИДЕО)
МОСКВА ИЗРАЗИЛА ЗАБРИНУТОСТ У ВЕЗИ СИТУАЦИЈЕ У ДОНБАСУ: Ситуација потенцијално веома опасна
Међутим, због неког квара фотографија је узроковала проблем на андроид телефонима. Кад би се слика поставила као позадина (wallpaper) телефони би се палили и гасили више пута и било је потребно да се ресетују, што је значило да ће се сви подаци на њима избрисати.
- Ништа нисам урадио намерно. Жао ми је што људи имају проблема – рекао је он.
Изгледа да се проблем дешава на некима, али не на свим брендовима телефона који имају верзију 10 оперативног система андроид. Не препоручује се да то тестирате.
- То је било магично вече - срећа се Агравал ноћи кад је настала фотогафија.
Он је тада по трећи пут био на језеру са својом женом.
-Било је облачно и суморно и помислили смо да неће бити неког посебног заласка сунца. Таман смо хтели да одемо кад су ствари кренуле да се мењају - прича Агравал.
Зграбио је своју камеру и касније едитовао слику уз помоћ софтвера "Лајтрум". То је био тренутак кад је дошло до неке грешке. "Лајтрум" даје три опције за боју за експортовање финалног резултата, а она коју је Агравал изабрао изгледа да је произвела забуну код неких андроид телефона.
Агравал није био свестан квара јер никад није пробао да стави ту фотографију као позадину.
- Нисам знао да ће формат то да уради. Имам "ајфон" и у његовој позадини је увек фотографија моје жене - каже он.
Агравал на "Фликру" има преко 10.000 пратилаца а његове фотографије објављиване су у магазину "Национална географија".
- Надамо сам се да ће моја фотографија постати вирална из неког бољег разлога, али можда следећи пут - рекао је он, одајући да ће следећи пут користити други формат.
Стручњаци фирме “Пен тест” Кен Монро и Дејв Лоџ објаснили су да услед развоја дигиталне фотографије телефони морају да провере колико је "простор за боје" како би је правилно приказали.
-То је начин на који телефон зна како да покаже тачно одређену сенку зелене боје, на пример… Постоје различити начини дефинисања простора за боје. Неки простори имају специјалне употребе у графичком дизајну па ћете понекад видети слике које нису у уобичајеном “стандардном РГБ” формат. Такође је могуће намерно направити слику која има више информација о боји него што неки уређаји могу поднети – рекли су они, додајући да се у овом случају покварио начин на који се неки телефони односе према таквим случајевима.
-Телефон се гаси јер не зна како да се избори са тим, а развијачи софтвера вероватно нису размотрили ту могућност - истакли су Монро и Лоџ.