"НАША ОДБРАНА ЈЕ НА НИВОУ ВРТИЋА" Бивши директор Пентагона признао - Америка је изгубила битку против Кине (ВИДЕО)
Капацитети америчке сајбер одбране су на "нивоу вртића" у неким владиним одељењима, рекао је за британски лист бивши главни директор софтвера Пентагона.
САД су већ изгубиле битку против Кине у области способности вештачке интелигенције
Кина има конкурентску предност у односу на САД у области вештачке интелигенције (АИ), тврди бивши директор Пентагона за софтвер.
Грађани Србије, када вам стигне оваква порука од БАНКЕ на корак сте да будете покрадени: Пратите ово упутство и нећете бити жртва преваре
ПУЦЊАВА НА ГРАНИЦИ ПОЉСКЕ И БЕЛОРУСИЈЕ! Пољаци отворили ватру, Варшава послала 2.500 војника!
СВЕТ БРУЈИ О САНДАЛАМА КИМ ЏОНГ УНА: Избор обуће великог вође указује на озбиљне здравствене проблеме?!
- Немамо конкурентне борбене шансе против Кине за 15 до 20 година - рекао је Николас Чаилан у интервјуу лондонским пословним новинама ФТ.
Он је назвао тренутну ситуацију "готовом ствари", додајући да је, према његовом мишљењу, трка између Кине и САД "већ завршена".
Предвидео је да Кина иде ка глобалној доминацији због свог напретка на пољима вештачке интелигенције, машинског учења и сајбер способности, објавио је Фајненшел Тајмс.
Он је критиковао способности америчке сајбер одбране као на „нивоу вртића“ у неким владиним одељењима.
Чаилан је то рекао у свом првом интервјуу од када је напустио функцију првог шефа софтвера у Пентагону.
Недавно је поднео оставку у знак протеста због спорог темпа технолошких промена америчке владе, посебно у војсци.
У јуну је амерички Сенат одобрио Закон о иновацијама и конкуренцији Сједињених Држава како би се повећала производња полупроводника у САД, развој вештачке интелигенције и друга технологија.
Инјекција од око 250 милијарди долара (216 милијарди евра), која ће бити уложена у наредних пет година, широко се сматрала готовином у трци за технолошке иновације против Кине.
Након што је закон усвојен, амерички председник Јое Биден је рекао: "У конкуренцији смо за победу у 21. веку, а почетни пиштољ је нестао."
Одбор за спољне послове Националног народног конгреса Кине навео је у саопштењу да предлог закона "блати развој Кине" и "меша се у кинеске унутрашње послове под заставом иновација и конкуренције".
Највиши званичници све више обраћају пажњу на АИ и будуће претње које она може представљати.
Средином септембра, висока комесарка УН за људска права Мишел Бачелет нагласила је хитну потребу за мораторијумом на продају и употребу система вештачке интелигенције.
АИ је такође био на дневном реду на инаугурационом састанку Савета за трговину и технологију (TTC) званичника САД и ЕУ.
Директор Заједничког центра за вештачку интелигенцију америчке владе почетком октобра рекао је да су архитектура и мреже АИ "оружје" које треба третирати као такво.
Објаснио је да постоји низ нових пријетњи које долазе са контрадикторношћу, попут тровања подацима, лажирања и дубоких лажи.
Рекао је да ће, како се технологија АИ развија и расте, све више постајати мета кибернетичких напада и да је сигурност ових мрежа кључна.