НАУЧНИЦИ КОНАЧНО ОБЕЛОДАНИЛИ РЕШЕЊЕ: Због овога су ПЦР тестови често погрешни
Верује да остаци делова неактивних вируса могу делимично да објасне због чега је у Великој Британији тренутно у порасту број заражених, док број пацијената у болницама стагнира.
Тестови на корона вирус толико су осетљиви да могу открити трагове неактивних вируса инфекције која је прошла пре више седмица, што би могло резултирати лажно позитивним резултатима који увећавају размере пандемије, показала су истраживања британских научника са Оксфорда.
Научници тог универзитета кажу да је већина људи заразна само седам дана, али да тестови могу показивати позитиван резултат и седмицама након тога, што значи да би број тренутно заражених могао бити мањи него што се сматра.
"ХИТЛЕР БИ БИО ПОНОСАН" Шпанија увела строге мере контролисања грађана, хеликоптер надлеће плажу у Мајорци (ВИДЕО)
ЛАЖИ У ИТАЛИЈИ ОПАСНЕ ПО ЖИВОТ: Удружење лекара реаговало због ношења заштитних маски
"КАДА СЕ ДЕСИ СЛЕДЕЋА ПАНДЕМИЈА..." Директор СЗО послао упозорење целом свету!
Један од аутора студије, професор Карл Хенеган сматра да би тестови на covid-19, уместо резултата "позитиван/негативан", морали имати праг који неће показивати позитиван резултат ако је вирус присутан у врло малој количини.
Верује да остаци делова неактивних вируса могу делимично да објасне због чега је у Великој Британији тренутно у порасту број заражених, док број пацијената у болницама стагнира.
Центар за примењену медицину Универзитета у Оксфорду испитао је налазе 25 студија којима је анализирано хоће ли се узорци вируса развити у Петријевој посуди у лабораторији.
Ова метода "узгоја вируса" у лабораторији може показати хоће ли позитиван резултат на тесту открити активан вирус, онај који се може умножавати и ширити, или само фрагменте вируса који се не могу размножавати ни у људском организму ни у лабораторији.
Овај је проблем познат од почетка избијања пандемије и још једном указује на то у коликој су мери подаци о covidu-19 далеко од савршених.
ПЦР тест узимања бриса стандардна је дијагностичка метода при којој се користе хемикалије уз чије се деловање повећава генетски материјал вируса како би се он могао даље проучавати.
Узорак пролази неколико ''циклуса'' у лабораторији пре него што се добије довољна количина вируса за тестирање.
Број циклуса би могао бити начин да се открије колико вируса у себи заправо носите, односно ради ли се о сићушним остацима или не.
Код тестова који морају проћи више циклуса мања је вероватност да ће се вирус репродуковати кад се узгаја у лабораторији.
Када се проводи тест на корона вирус, добија се одговор "позитиван/негативан". Притом нема показатеља колико је вируса у узорку и у коликој је мери он активан.
И особа која у себи има велику количину вируса и она код које су остали само фрагменти вируса од инфекције која је већ прошла добит ће исти - позитиван резултат.
Професор Хенехан, који је опазио грешку у начину на који се евидентирају смртни случајеви, што је навело Институт за јавно здравство Енглеске да побољша систем, каже да докази упућују на то да "заразност корона вируса, чини се, опада након отприлике седам дана".
Забрињавајућа статистика: Од почетка пандемије чак 71 самоубиство које се доводи у везу са короном
РУСИЈА ПРИВОДИ КРАЈУ СВОЈУ БИТКУ СА КОРОНОМ: До лета следеће године већина становништва ће бити вакцинисана
НИШТА НЕ ПРЕПУШТАЈУ СЛУЧАЈУ: У овој земљи тестирају храну и воду на корону!
Клиничка испитивања руске вакцине се ПРИВОДЕ КРАЈУ: Ево кључног датума
НА ЈЕСЕН ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМИ СА ТЕСТИРАЊЕМ? Лекари упозоравају на капацитете лабораторија