НАУЧНИЦИ ОТКРИЛИ НА КОЈИ НАЧИН СЕ МОЖЕ УНИШТИТИ КОРОНА ВИРУС: Извели су низ експеримената, ево шта су сазнали
Осим лечења и проналаска вакцине, коронавирус је подстакао научнике да истраже све начине на који може да се уништи.
Група француских научника, са Одељења за нове вирусне болести Универзитета из Марсеја, урадила је неколико различитих студија.
КИНА СЕ БРАНИ ОД НАПАДА: Лабораторија ВУХАН П4 нема никакве везе са овим вирусом
Она је предвидела епидемију COVID-19 пре 11 месеци, а њен шеф је решио да је ућутка: Ова кинескиња због свега добила је необичан надимак
ПОСЛЕ ПАНДЕМИЈЕ, СВЕТ ЋЕ ПРЕПЛАВИТИ НОВИ СТРАХ! Шокантна изјава Енгдала: "Бил Гејтс ТРГУЈЕ вакцином, а најавио пандемију"
Реч је о студији која још није независно проверена, па се зато за сада није нашла у научним часописима.
Они су високе и ниске концентрације COVID–19 изложили различитим температурама у лабораторији.
Испоставило се да вирус на температури од 60 степени може да преживи сат времена док је температура која га је одмах уништавала била врло високих 92 степена.
За истраживање је коришћена ћелија афричког зеленог мајмуна (ћелија његове јетре је заражена вирусом за потребе истраживања) који живи у Судану и Етиопији и чије се ћелије често користе у студијама као замена за људске. Показало се да вирус на температури од 92 степена може да издржи 15 минута.
Током истраживања чији су резултати, како су рекли француски научници, конзистентни са ранијим студијама о САРС-у и МЕРС-у, уочена је разлика у концентрацији вируса која на уништење делује на следећи начин: ако га је у узорку било више, остао би заразан, ако га је било мање, уништио би се у потпуности. Ипак, ниже концентрације вируса присутне су код већине заражених па се сматра да су за деактивацију довољне и ниже температуре. Више концентрације захтевају вишу температуру.
- Ова студија треба да послужи за одабир адекватног протокола за деактивацију како би се спречила изложеност лабораторијског особља које је у директном и недиректном контакту са вирусом САРС - истакнуто је у студији.
Научници са Универзитета Тсингуа и Беиханг у Пекингу су крајем марта ове године истакли да би повишена температура и влажност ваздуха могли да зауставе ширење вируса.
Њихова истраживања су показала да ће топлије време успорити ширење заразе, али да тај фактор није довољан како би се пандемија зауставила и самим тим стопирао број оболелих. Ипак, студија доноси наду, а стручњаци из Кине су поручили да вирус не може да преживи на температури од 30 степени, као и да пораст температуре за један степен, односно, повећање влаге за 1 одсто смањује ширење заразе. Кинески стручњаци су као важан фактор у спречавању ширења заразе издвојили и изолацију. Кина је почетком овог месеца прогласила крај епидемије.
НАУЧНИЦИ ТВРДЕ ДА СУ ПОРАЗИЛИ СМРТОНОСНУ БОЛЕСТ: Извели дубоку ремисију код чак ДЕСЕТ пацијената
ПОЈАВИЛА СЕ НОВА ВРСТА КОРОНА ВИРУСА?! Научници открили да ова инфекција COVID-19 нема никакве везе са СЛЕПИМ МИШЕВИМА
ФРАНЦУСКИ НАУЧНИЦИ КОРИСТЕ ПАНДЕМИЈУ: Експерименталном мисијом желе да докажу ову НЕОБИЧНУ ствар
ПЉУШТАЛЕ КАЗНЕ ЗА ВАСКРС: Италијанска полиција казнила чак 42.000 људи јер НИСУ ПОШТОВАЛИ карантин
И РУСИ ИМАЈУ СВОЈ "САЈАМ": Изградња трајала месец дана, а ево како изгледа (ФОТО/ВИДЕО)