НЕВЕРОВАТНО! Научници КЛОНИРАЈУ животињу стару 42.000 година (ФОТО, ВИДЕО)
Вечити лед у Сибиру очувао је фосил из којег клонирају давно изумрлу праисторијску врсту.
Научници су убеђени да ће успети да изваде ћелије из 42.000 година старог фосила ждребета изумрле врсте како би клонирали ову праисторијску врсту и вратили је у живот.
Овај покушај "Парка из доба Јуре" да се обнови давно нестала врста коња послужила би као утабавање пута каснијим покушајима оживљавања џиновског вуненог мамута.
Ово лагано ждребе, старо највише две недеље када је угинуло, сачувано је скоро у савршеном стању у сибирском пермафросту - зони вечитог снега и леда, читавих 42.170 година, тврде научници.
Након вишемесечног интезивног рада на смрзнутом коњу, заједнички истраживачки тим Руских и јужнокорејских научника оптимистичан је да ће доћи до ћелија потребних за клонирање примерка Ленскаја врсте која је изумрла пре око 4.000 година.
СРПКИЊА БАЧЕНА У МОРЕ СА СТЕНЕ НА МАЛТИ?! Жена (46) у критичном стању, полиција хитно покренула истрагу!
(ФОТО) Идентификован осумњичен за паљење афроамеричких цркви у Луизијани!
- Истраживачи су сигурни у успех пројекта. Покушаји ће се наставити до краја априла - рекао је извор из Североисточног федералног универзитета у Јакутску, најхладнијем граду на свету који је домаћин овог пројекта.
Њихов пројект је, кажу, толико поодмакао да тим већ бира мајку која ће имати историску улогу у рађању ждребета изумрлог коња.
- За први покушај клонирања ће се највероватније користити корејски коњ за сурогат мајку. Требало би да се савршено уклопи. Већ неко време се за клонирање користи ова врста и технологија је савладана до савршенства - рекла је докторка са овог пројекта Лена Григорјева.
Деда годинама СИЛОВАО УНУКУ, када је остала ТРУДНА урадио јој је нешто ЈОШ СТРАШНИЈЕ
Данас се одржава ХИТНА СЕДНИЦА у Савету безбедности: ГЛАВНА ТЕМА - Ванредно стање у Судану!
РУСИ ГРАДЕ БАЗУ НА МЕСЕЦУ Путинов човек најавио велике планове Москве! Американцима неће бити свеједно!
Ова врста коња је прилично стара и наследник је монголског коња. Друга опција је да се користи јакутски коњ - пасмина из источног Сибира која је наследник вресте Ленскаја. То су коњи који могу да шподнесу температуре до -60 степени.
Др Сејмон Григорјев, водећи истраживач у Музеју мамута у Јакутску је рекао да стање у којем је пронађено ждребе дало наду за овај пројекат.
- Срећом, мишићна ткива животиње су била неоштећена и добро очувана, тако да смо успели да добијемо узорке овог јединственог проналаска за биотехнолошка истраживања - рекао је он.