НОВА ТАКТИКА НЕМАЧКЕ ДЕСНИЦЕ: АфД се изјаснила као анти-локдаун партија, ево шта се крије иза тог потеза
Они су трећа по величини политичка странка у Бундестагу
Немачка екстремно десничарска Алтернатива за Немачку (АфД) изјаснила се као анти-локдаун партија током конференције одржане овог викенда, како би задобила поверење гласача током кампање за парламентарне изборе који ће се одржати у септембру, јавља Ројтерс.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2017/10/17/profimedia-0343874129.jpg?itok=NybmqMnH)
ИЗРАЕЛСКИ РАДИО ЈАВЉА - МОСАД ИЗВЕО НАПАД НА ИРАН! Свет је на ивици рата, Техеран спрема освету!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/03/30/rusia.jpg?itok=F_CjqIsM)
ВЕЛИКА ЈЕ ОПАСНОСТ ПРЕД ВРАТИМА РУСИЈЕ: Кремљ поручује - морамо се бранити!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/08/ukrajinci_foto_profimedia.jpg?itok=kEj9V6ro)
УКРАЈИНЦИ САЛУТИРАЈУ ЗГОДНОЈ АМЕРИКАНКИ У УНИФОРМИ: Стигла је у Донбас по специјалном задатку (ВИДЕО)
Близу 600 чланова странке АфД, који су ушли у Бундестаг први пут 2017. године, окупили се у Дрездену, упркос рестриктивним мерама против корона вируса, како би се договорили о програму за изборе, који укључује и одлуку да се напусти Европска унија.
Подељена унутрашњим несугласицама око тога како треба да изгледа радикална партија, популарност јој је пала у анкетама на 11 одсто, у односу на 13 одсто колико је имала 2017. године, када је била трећа партија по величини у парламенту, уједно и водећа опозициона странка.
Током пандемије, АфД је повезиван са особама које негирају корона вирус, уз противљење обавезном вакцинисању, што актуелна влада никад није предложила, а неки чланови десничарске странке су учествовали у анти-локдаун демонстрацијама, додаје Ројтерс.
- АфД жели да покаже да овим оргијама забрана, овом притвору, локдаун лудилу, нема места - рекао је један од двојице лидера АфД-а Јерг Мојтен.
Делегати странке су подржали резолуцију о корона вирусу под слоганом "Немачка, али нормална", што укључује одбијање ношења маски у обдаништима и школама, и залагање за укидање "несразмерних" локдаун мера.
Делегати АфД су такође подржали позив да Немачка напусти ЕУ и "да направи нову европску економску и интересну заједницу".
Основана 2013. године као анти-европска партија током кризе у евро-зони, странка је отишла ка крајњој десници и искористила гнев гласача због политике Ангеле Меркел 2015. године отварања граница за мигранте, позвавши на оштре граничне контроле и забрану минарета, наводи Ројтерс.
Британска агенција додаје да од уласка у парламент АфД није имала великог утицаја на политику и да су све водеће партије одбиле сарадњу са том странком.