КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ СВЕТ ЗА 20 ГОДИНА? Европи се не пише добро, а ове државе ће ИМАТИ МОЋ
Ратови за воду, пропадање Европе и премоћ Африке - овако новинар Би-би-сија Џејмс Робин види будућност у свету.
За 20 година, свет ће изгледати потпуно другачије, а и промене ће се дешавати све брже. Ко ће бити победник, а ко губитник?
СЛУЧАЈ КОЈИ ЈЕ ПОТРЕСАО СВЕТ: Одбила да плеше за пијане мужеве пријатеље, па ПРЕЖИВЕЛА ПАКАО! (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕСУДА УЗУРПАТОРУ: Забрана изласка из земље, блокада рачуна... ВРХОВНИ СУД ВЕНЕЦУЕЛЕ прогласио ГВАИДА КРИВИМ!
НЕВЕРОВАТАН ВИДЕО! Ево како изгледа НАЈВЕЋЕ БИЋЕ У ИСТОРИЈИ!
Африка ће бити на страни оних који напредују, захваљујући рапидном расту становништва, са радном снагом, коју ће чинити млади, образованији и боље умрежени људи. Ипак, највећу револуцију у Африци могло би да донесе покривање све ширих подручја соларним плочама, које обезбеђују убедљиво најјефтинију енергију.
И Кина ће доживети раст. Успоставивши контролу над највећим делом глобалних сировина, поред сопственог народа, сада ће моћи да контролише и многе друге државе, које ће се мучити да отплате дугове.
На страни губитника биће највећи део Европе, предвиђа Робин. Финансијске службе и банкарство углавном ће бити "у рукама" вештачке интелигенције тако да ће Европа углавном изгубити утицај у свету. Родитељи који су некада подстицали децу да постану адвокати и лекари, преклињаће их да буду дизајнери, уметници, па чак и глумци, тј. да се баве креативним пословима, којима роботи још нису овладали.
Америка ће бити на силазној линији и у сенци Кине - цена коју ће платити због закаснелог увођења енергије на ветар и сунце.
Исто важи и за Блиски исток, јер никоме у свету више неће бити потребна њихова нафта и гас.
А које ће сировине бити важне за развој у будућности? Због штетног утицаја на климу и животну средину, фосилна горива постају ново забрањено воће, пластика се избацује из употребе, а чиста вода је драгоценија него икад. Уместо рата за нафту, сада се воде ратови за воду, дуж Нила, или било које друге велике реке.
Сукоби би, на пример, могли да избију због тога што ће државе најближе мору оптуживати земље даље узводно да користе превелику количину воде.
Ко нема 21 годину неће моћи да купи цигарете! Посланици потписују НОВО ПРАВИЛО које ступа на снагу за 120 дана
БРИТАНИЈА У ХАОСУ: Поново одбачени СВИ ПРЕДЛОЗИ за БРЕГЗИТ! ЕУ полако губи стрпљење...
"САСВИМ ПРИРОДНО": "Голи" демонстранти против климатских промена (ФОТО)
Информације ће бити кључ моћи. До 2039. купопродаја података узимаће све више маха, при чему ће се одвијати углавном илегално и у тајности. Цео свет ће се ослањати на податке као средство контроле. Неке земље ће можда почи за примером скандинавских земаља тако што ће се одлучити за готово потпуну транспарентност информација, а са циљем да смање опасност од илегалне продаје података.
Истовремено, биће све више грађана који ће се томе супротставити. Пошто су им се смучили негативне последице друштвених мрежа, могли би да напусте сајбер простор кад год је то могуће. То би могло да доведе до смањења електронског отиска, па чак и преласка на класичну преписку - писаним путем.