ОВА СЛИКА БЕБЕ КРИЈЕ ЈЕЗИВИ ОБИЧАЈ: Добро обратите пажњу на њене очи, када чујете причу о њима, најежићете се(ВИДЕО)
Тужно је што су се на таквим фотографијама углавном налазила деца
Иако данас, с обзиром на то скоро свака особа има мобилни телефон са камером, слика имамо некада и превише, знамо да смо пре слике могли да имамо и гледамо само уколико бисмо их израдили у некој фото радњи.
"УБИО ЈЕ СВЕ ЊЕНЕ ПРИЈАТЕЉЕ, СТАЛНО ПИТА ЗА НАЈБОЉУ ДРУГАРИЦУ" Мала Еми је једино дете које је преживело масакр у Тајланду (ФОТО)
ПЛЕСОМ ДО СМРТИ: Епидемија због које су људи падали мртви
ЗАДАВИО ЈЕ ВИШЕ ОД 20 ЖЕНА И УМАЛО УХАПШЕН У СРБИЈИ: Овај серијски убица никада није пронађен, а језиви призори лешева у његовој кући и полицију су шокирали
Сложићете се да је то имало ипак неку чар. Чекати да се слике израде, да бисте видели како сте испали, без фотошопа, филтера итд. Албуми су се пунили и тако чувале успомене, што се данас скоро никада не ради.
Наиме, све до XX века фотографисање је било изузетно скупо па многи нису могли ни да га приуште. Зато су имали једну, данас језиву праксу.
Да би памтили оне који умру, често једино сећање је била његова посмртна фотографија. То можда и не би било много чудно, да се на тим фотографијама људи нису намештали да изгледају као да су живи. Непосредно након смрти покојници су, сами или у друштву рођака, фотографисани у различитим позама.
Фото студији су морали да имају посебне справе које су покојника држале у усправном положају, а неретко су им се накнадно, на израђеним фотографијама, фотографи и доцртавале и очи како би се стекао утисак да су фотографисани док су били живи.
Ипак, с обзиром на нестручност појединих фотографа приликом доцртавања очију, са лакоћом може да се види да се ради о пост-мортем фотографији. Пост-мортем је жанр који је настао с појавом фотографије почетком XIX века, а трајао све до првих година XX века и заузимао је значајно место у овој грани уметности тог доба.
Тужно је што су се на таквим фотографијама углавном налазила деца, јер је тада њихова смртност била велика.