ОТКРИЋЕ КОЈЕ ЋЕ ПРОМЕНИТИ ТОК ИСТОРИЈЕ: Из Кине стиже још једна новост за СВЕТСКУ ЈАВНОСТ (ФОТО/ВИДЕО)
Кинески истраживачи открили су фосил лобање
Тим научника тврди да је то наш најближи еволутивни сродник међу многим другим врстама.
ОТКРИВЕНА НОВА ЉУДСКА ВРСТА! Пронађени трагови ДРЕВНИХ ЉУДи које називају "ПОПУЛАЦИЈА ДУХОВА"
"ДУНАВ ЈЕ НАЈРИЗИЧНИЈИ, БАЗЕН ОПАСАН ЗА ЈЕДНУ ГРУПУ ЉУДИ" Др Пантић објаснио и навео узрок зашто се млади даве на купалиштима
ОГЛАСИО СЕ АРХЕОЛОГ СТАРОВИЋ И ЧЛАН УО ПЕТНИЦЕ "Нисам знао за ово до пре неки месец, као човек ову причу видим као свињарију"
Истраживачи су објавили да је фосилизована лобања, стара најмање 146.000 година, лежала скривена у напуштеном бунару у Кини 88 година где ју је 1933.године оставио радник који ју је открио на градилишту током јапанске окупације.
Истраживачи су нову врсту назвали Хомо лонги, који је добио и надимак ''Човек змај'' по подручју око реке Лонг (Змај) на североистоку Кине где је и откривена, а њена анализа објављена је у три рада у часопису The Innovation.
Један од водећих британских стручњака за еволуцију човека, професор Кристофер Стрингер палеоантрополог из Природњачког музеја у Лондону и коаутор два од три рада о Човеку змају, био је члан овог истраживачког тима и он сматра, да је што се тиче фосила у последњих милион година, ово један од најважнијих који су до сада откривени.
-Пронашли смо нашу давно изгубљену сестринску лозу, сматра и Сијун Ни, коаутор студија и палеоантрополог при Кинеској академији наука.
Истраживачи тврде да је лобања припадала Хомо лонгију, прилично високој одраслој особи. Тврде да је имао равне образе и широка уста. Са лобање недостаје доња вилица, али истраживачи на основу горње вилице Човека змаја и других фосилизованих људских лобања закључују да није имао изражену браду.
Научници сматрају и да му је мозак био око седам одсто већи од мозга данашњих људи.
Научници верују да је човеков предак био јаке физичке снаге, али се мало зна о томе како је живео, јер је његова лобања уклоњена са места на којем је пронађена,а то значи да тренутно не постоји археолошки контекст, попут каменог оруђа или других елемената културе којој је припадао.
Сијун Ни верује да ће се расправе на ову тему наставити и сматра да је то добро јер баш због тога што се научници не слажу наука напредује.