ОНИ СУ ПРЕВАРИЛИ СМРТ Њих петоро су чудом једини преживели стравичне падове авиона, а међу њима је и једна СРПКИЊА
Ретки су само имали среће
Падови авиона су ретки, али када се догоде често нема преживелих. Ипак, дешавало се и да овакве несреће преживи само један једини путник или члан посаде, а њихове приче остале су упамћене као права чуда.
Прочитајте и:
Последња таква прича стигла је јуче из Русије, где је четворогодишња девојчица једина преживела пад авиона на далеком истоку земље, у региону Хабаровск. Авион је покушао да слети, али се срушио са 800 метара висине у шуму. Оба члана посаде и четворо путника су погинули на месту, али је девојчица прошла са преломом ноге и није у животној опасности.
Мирацле гирл, 3, сурвивес плане црасх which kills all six others он боард. Зхасмина Leontyeva ин дееп схоцк бут цонсциоус афтер Л-410 аир tragedy with contradictory репортс он whether хер релативес were он боард https://t.co/VJVHQhl4Ll pic.twitter.com/P32mo3qwjp— The Сибериан Тимес (@siberian_times) Новембер 15, 2017
Српкињи светски рекорд
Најпознатији случај преживљавања авионске несреће догодио се 26. јануара 1972. године, у тадашњој Чехословачкој. Српска сјуардеса Весна Вуловић је преживела пад са 10.160 метара, што је уједно и пад са највише висине у историји у којем је неко преживео без падобрана, због чега је ушла у Гинисову књгу рекорда.
ТИЛ оф Сербиан flight attendant Весна Вуловиц, who холдс the Guinness world рецорд фор сурвивинг the highest... https://t.co/ALAcfeQh51 pic.twitter.com/jefk7ZJbnH— Yo (@socialbro_yo) Новембер 10, 2017
Југословенски авион на лету за Београд срушио се код чехословачког села Србска Каменица, а сумња се да су бомбу подметнули терористи. Од 28 људи само је Весна Вуловић остала жива, али је 27 дана била у коми и задобила тешке повреде због којих је 16 месеци лежала у болници. Како је рекла једном приликом, због њене среће у несрећи људи су увек желели да седну поред ње у авиону.
Весна Вулевић је преминула крајем прошле године у 66. години.
Трагедија руског хокејашког тима
Авион са целим првим хокејашким тимом руског клуба Локомотов Јарослав ударио је 7. септембра 2011. године у земљу само неколико минута након полетања. Руски репрезентативац Александар Галимов и један од чланова посаде авиона Александар Сизов једини су остали живи, али је Галимов пет дана касније подлегао повредама.
ГАЛИМОВ АЛЕКСАНДР САИДГЕРЕЕВИЧ 12.09.2011. ПРОВОДИЛ ВСЕХ И СВЕТЛАЯ ПАМЯТЬ ТЕБЕ КАПИТАН ЛОКОМОТИВА. pic.twitter.com/Gdwy7MeRA4— ГАЛАЕВ-БУРЛАК ИГОРЬ (@GalaevBurlak) Септембер 12, 2016
Због једне од највећих трагедија у руском спорту, 7. септембар је остао дан када се не игра ниједна хокејашка утакмица, а комеморација се не обележава само у Русији, већ и у свим земљама из којих су били погинули играчи: Белорусији, Чешкој, Немачкој, Летонији, Словачкој, Шведској и Украјини.
Чудо од детета
Још један чудесан пример је и Бахија Бакари, 12-годишња девојчица из Париза. Она је преживела у води држећи се за део олупине када је јеменски авион са 153 људи пао у Индијски океан. Несрећа се догодила на лету за острва Комори 30. јуна 2009. године, а Бакари је провела 10 сати у сланој води пре него што ју је спасао локални рибар.
- Питао сам је шта се догодило и рекла је: "Видели смо да авион пада и нашла сам се у води. Чула сам људе како причају, али нисам видела никог. Све је било мрачно..." - испричао је касније њен отац Касим Бакари.
30 Јуне 2009 - Бахиа Бакари - 9 Сурвиворс Фром Биг Плане Црасхес https://t.co/MZxmwSJBzC виа @best9facts pic.twitter.com/iCNkanGk8R— 9фацтс (@best9facts) Април 11, 2016
Њена прича описана је као чудо, јер је осталих 152 људи погинуло у несрећи.
- То је чудо! Апсолутна, изузетна борба за опстанак - рекао је Алан Жоанд, тадашњи француски министар за сарадњу.
Једини преживели у целој породици
Рубен ван Асоув је био на насловним страницама свих светских медија када је преживео пад авиона недалеко од Триполија, главног града Либије. У несрећи која се догодила 12. маја 2010. године погинуло је 103 путника и чланова посаде, укључујући и дечакове родитеље и старијег брата. Деветогодичњи дечак враћао се са сафарија у Јужној Африци, где су његови родитељи прослављали годишњицу брака.
Без свести и са обилним крварењима, Рубен је пронађен у олупини, везан за своје седиште.