ОВО НИЈЕ НИМАЛО ДОБРО: Научници у страху! Свету прети НЕВИЂЕНА КАТАСТРОФА, сунце одлази у КАРАНТИН
Научници бележе велики пад соларне активности, због чега су много забринути.
Сунчева активност драстично је пала, упозоравају научници, тврдећи како се ради о "соларном минимуму".
Сунчево магнетно поље постало је слабије, што би могло да проузрокује јаке олује на земљи и проблеме астронаутима и свемирској опреми.
Феномен би могао да доведе и до соларних олуја, а неки се прибојавају да би цела ситуација могла да доведе до катастрофалног пада температуре на Земљи.
ШОКАНТНИ ИЗВЕШТАЈИ ПЕНТАГОНА о сусрету са НЛО: "Летећи тањири су величине кофера"
НАУЧНИЦИ РЕШИЛИ МИСТЕРИЈУ: Ево зашто је дошло до ТАЈАНСТВЕНОГ ПОМРАЧЕЊА МЕСЕЦА које је оставило свет у мраку!
Краљевско астрономско друштво Велике Британије покушава да смири панику тврдњама да се ради о догађају који се циклично понавља сваких отприлике једанаест година, али постоје они који су мање оптимистични.
Подсећају како је "соларни минимум" уништио Европу у 17. и 18. веку, када су температуре биле толико ниске да се заледила и река Темза.
Усеви су били уништени, муње су парале небо, а 1816. временске прилике су биле толико луде да је снег падао још у јуну.
Чека нас година без лета?
Лист истиче како четири и по милијарде година старо Сунце није само оно што нас увесељава у лепим данима, већ и оно што нас одржава на животу, па смо осетљиви на најмање промене у његовој активности.
Сунчева активност се непрестано мења од соларног максимума до минимума, у циклусима. Од 17. века научници мере те активности као и магнетну активност на Сунчевој површини. Ове године сунце је у својој најслабијој фази још од педесетих година прошлог века.
Најгоре раздобље које научници бележе било је од 1790. до 1830. године када су убележена раздобља екстремне хладноће. Просечна температура током двадесет година је пала за два степена, што не звучи много, али је имало драматичан учинак на пољопривреду и производњу хране.
Занимљиво, тада су забележене, додуше сасвим неповезане, моћне ерупције вулкана. Тако је 10. априла 1815. еруптирао вулкан у Индонезији побивши више од 71.000 људи. Хиљаде људи широм Европе умрло је од глади, смрзавања и беде узроковане "годином без лета", а кренула је и епидемија тифуса.
Иако ће научници рећи да је овај соларни минимум поприлично снажан, ипак кажу да не морамо превише да се бринемо. Професор астрофизике на Универзитету у Ридингу Метју Овенс каже да су током тог тешког историјског раздобља научници проучавали тек педесетак Сунчевих мрља, док се сада проучава више од 50.000.
- Уосталом, соларни минимум, највећи у веку, имали смо и 2009., па нисмо умрли - рекао је Овенс.
Верује се да учинак овог минимума неће бити већи од смањивања глобалне температуре за двадесетину једног степена Целзијуса.
Могла би да нас чека мало хладнија, али не превише хладна зима, кажу научници који са скепсом дочекују катастрофичне вести о соларном минимуму. То неће бити довољно ни да заустави тренд глобалног загравања, подсећају.
ОВО ЈЕ ЈЕДИНО МЕСТО НА ПЛАНЕТИ ГДЕ НЕМА КОРОНЕ: Придржавају се једне мере и у њој лежи тајна успешне борбе (ВИДЕО)
НАКОН 70 ГОДИНА КРАЉИЦА СЕ ПОВУКЛА ИЗ ЈАВНОСТИ: Медији тврде да је ово крај њен владавине
УСПЕШНО ТЕСТИРАНА ПОТЕНЦИЈАЛНА ВАКЦИНА: Тест на животињама дао резултат и улио велику наду
ВАЖНО ЗА НАШЕ ТУРИСТЕ: Огласио се премијер Грчке и најавио лепе вести - ево када ОТВАРАЈУ ГРАНИЦЕ за странце
ПОТПУНА АНАРХИЈА НА ЈУГУ ТУРСКЕ: Немирни Курди неће да се повинују наређењима АНКАРЕ И ЕРДОГАНА