Овој земљи корона озбиљно прети: Болнице на ивици колапса, људи умиру код кућа
У овој земљи пакао тек следи.
Бразил се појављује као следеће велико жариште корона вируса, упркос тврдњама председника Жаира Болсонара да је то само "мали грип" и да нема потребе за оштрим рестрикцијама које су успориле ширење инфекције у Европи и САД-у.
Док су неке америчке државе и европске земље у понедељак наставила са олакшавањам мера које се тичу забране кретања и путовања, интензивирање избијања у Бразилу - највећој земљи Латинске Америке, са 211 милиона људи - гурнуло је болнице до руба колапса и жртве оставило мртве код куће.
НИНА (57) ЛЕЖАЛА У СВОМ ГРОБУ: Једва удисала шачицу ваздуха, слушајући речи оних који су је ЖИВУ САХРАНИЛИ
СТАЊЕ У НЕМАЧКОЈ ЗАБРИЊАВА: Више од 6.000 умрлих од корона вируса, али брине их ЈЕДАН ПОДАТАК
РАЗУЛАРЕНА БАНДА ХАРАЛА НЕМАЧКИМ ГРАДОМ: Дивљали улицама и изболи четворо грађана
- Имамо све услове овде да пандемија постане још озбиљнија - рекао је Паул Брандао, виролог на Универзитету Сао Паоло.
Бразил је званично пријавио око 5.0834 умрлих и више од 73.235 оболелих. Међутим, верује се да су стварне бројке, као и у многим другим земљама, пуно веће услед мањка тестирања и великог броја људи без озбиљних симптома који нису потражили медицинску помоћ.
Неки научници верују да је више од милион људи у Бразилу вероватно инфицирано, а криза може да ескалира док земља иде ка зими, која може да погорша респираторне болести.
Државно министарство здравља саопштило је да је систем евидентирања смртних случајева снажан и обухватио је све, осим неколико случајева.
Болсонаро је оспорио озбиљност коронавируса и рекао да људи морају да наставе са својим животом да би спречили економски пад. Али већина државних гувернера у земљи усвојила је ограничења како би успорила ширење и натерала људе да остану код куће.
Средином априла Болсонаро је отпустио министра здравља након серије неслагања око напора да се заустави ширење вируса и заменио га човеком који се залагао за отварање економије.
Медицински званичници у Рио де Жанеиру и у још најмање четири велика града упозорили су да су њихови здравствени системи на ивици колапса или преопререћени да би примали још пацијената.
Званичници у Сао Паулу, највећег града у јужној Америци, у којем живи више од 21 милиона становника, од којих многи живе у сиромаштву, издали су умрлице за 236 људи који су у протекле две недеље умрли у кућама, удвостручивши број пре избијања, саопштила је медицинска служба САМУ.
Град Манаус, у којем живи 1,8 милиона људи, забележио је 142 смрти у недељу, највећи број до сада, укључујући и 41 особу која је умрла код куће. На главном гробљу гробари копају масовне гробнице
ГРАД КОЈИ НЕСТАЈЕ: Светска престоница тоне великом брзином, а девет милиона људи од катастрофе чува један огромни НАПУКЛИ ЗИД (ВИДЕО)
УЖАС У АУСТРИЈСКОМ САМОСТАНУ: Половина калуђера умрло од короне!
ПРОПАГАНДА, ИЛИ НЕОПРАВДАНИ ОПТИМИЗАМ: Трамп најавио пет милиона тестова на корону дневно (ВИДЕО)
ХАРБИН ЈЕ НОВИ ВУХАН, СТИЖЕ ДРУГИ ТАЛАС? Кина затвара ДЕСЕТ МИЛИОНА људи, са короном НЕМА ШАЛЕ (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ АСТЕРОИД ДАНАС ПРОЛАЗИ БЛИЗУ ЗЕМЉЕ: Очи стручњака УПРТЕ У НЕБО, ево шта их посебно ПЛАШИ (ВИДЕО)
ПРВА КУЦА ЗАРАЖЕНА КОРОНОМ: Лизао тањире својих власника, па оболео од ковида