ПАЦОВ СА НАЈВЕЋИМ ПОЛНИМ ОРГАНОМ НА СВЕТУ! Шокираћете се фотографијом ГЛОДАРА која је запрепастила људе: "Свака му част"
Ово сигурно нисте видели у свом животу
Слике миша са необично великим гениталијама преплавиле су друштвене мреже и запрепастиле људе. Иако је у питању лажна информација, ако и слике које је направила вештачка интелигенција, људи не престају да их деле, преноси Сциенце Integrity Дигест. Најгоре од свега је то што су о измишљеним мишевима објављене научне студије.
ПАНИКА И ДРАМА НА НЕБУ ИЗНАД БАРСЕЛОНЕ: Пронађен кофер пун радиоактивног материјала, ПОСАДА и путници ЕВАКУИСАНИ
ЛАВ РАСКОМАДАО ЧУВАРА У ЗООЛОШКОМ ВРТУ! Хранио га годинама, али ОНДА је учинио ОВУ кобну грешку (ВИДЕО)
“ДРАГИ ШЕФЕ…” Три писма Џека Трбосека која ЛЕДЕ КРВ! “Шаљем пола бубрега, други део сам ИСПЕКАО И ПОЈЕО! Ухватите ме ако можете”
Иза свега се налази АИ алат Midjourney, који је генерисао податке али и неколико лепих, али бесмислених илустрација ових мишева са великим гениталијама. Чини се да ни уредник чланка нити два рецензента нису погледали бројке већ је све прегледано у свега неколико недеља а потом и објављено.
- Данас вам представљамо глодара с огромним "породичним драгуљима" и ембрионалним матичним ћелијама - пише у раду Xinu Гуоа и сурадника.
Прва измишљена слика приказује илустрацију пацова који седи попут веверице, с четири велика тестиса и огромним пенисом. На слици се виде и неке прилично нејасне ознаке као што су "testtomcels", "сенцтолиц", "dissilced", "iollotte sserotgomar" и "diƨlocttal стем ells". Чини се, да је једина исправно написана реч пацов.
Једна од илустрација приказује Петријеву шољу са кашичицом у њој, ту је и нешто попут дијаграма сигналног пута, али како се шале из Сциенце Integrity Дигест, можда је то дијаграм како направити крофну са шареним чоколадним мрвицама.
Смешно јесте, али само донекле, с обзиром да су на измишљене слике и текст који је направила вештачка интелигенција насели прави научници. Неки су ипак "бацили" и по који занимљив коментар: "Свака му част".
Овакве ствари могу не само да дискредитују науку, већ могу да угрозе и нечије животе уколико се не буду детаљније проверавали.
Радови Тадполе Папер Mill, скуп од 600 радова студија за дизајн, били су можда један од најранијих примера радова који су прошли рецензију и промене, само да би се испоставило да садрже АИ генерисане слике које су лажне.
Србија Данас/Блиц