ПАНДЕМИЈА БУКТИ У АМЕРИЦИ: Забележено милион нових случајева короне за мање од недељу дана!
Чикаго улази у изолацију од данас
САД су забележиле милион нових случајева инфекције корона вируса у мање од недељу дана и прешле границу од укупно 11 милиона случајева заразе, саопштио је синоћ универзитет Џонс Хопкинс.
"СПУТЊИК В" СПРЕМАН ЗА ИСПОРУКУ: Венецуела већ у јануару добија руску вакцину против короне
ТРАМП ОБЈАВИО ЗАШТО ЈЕ БАЈДЕН "ПОБЕДИО": Избори су били намештени!
КАО ПРАВА РОК ЗВЕЗДА! Трампове присталице на протесту подршке еуфорично испратиле његов аутомобил (ВИДЕО)
Граница од 10 милиона инфицираних у САД пређена је 9. новембра, а број случајева заразе Ковида-19 је у недељу увече у САД (2.30 у понедељак по средњеевропском времену) био 11.025.046 , што значи да је још милион људи заражено за једва шест дана према статистици тог универзитета.
Укупно је од корона вируса у САД умрло 246.108 људи.
САД остају најтеже погођена земља на свету овом епидемијом и од почетка новембра уочјива је тенденција погоршања због чега су власти више савезних држава и градова спровеле нове рестрикције.
Чикаго, трећи по величини град у земљи, улази у изолацију од данас, док Њујорк који је био јако погођен у првом таласу пролетос, покушава да се супротстави новом таласу увођењем нових мера за барове и ресторане. Школе ће ипак остати отворене.
Председник САД Доналд Трамп у петак је обећао да ће вакцина почети да се даје Американцима "за неколико недеља" али је остао чврсти противник карантина какав се; поново спроводи у више земаља у Европи.
Борба против вируса додатно се компликује одбијањем Трампа да призна пораз на председничким изборима од 3. новембра што блокира транзицију власти на демократу Џоа Бајдена, конкретно блокира се додела савезних средстава и приступ важним информацијама.
Демократе указују да би та ситуација могла да има тешке последице на капацитет изабраног председника Бјадена да се суочи са изазовима које представља епидемија када преузме дужност 20. јануара.
Бајден и његов тим сада још немају овлашћења да консултују главног имунолога Етнонија Фаучија.
- Наравно да би било боље кад би такви разговори могли да се одрже - оценио је имунолог Фаучи синоћ на телевизији Си-Ен-Ен (CNN) упозоравајући да би вирус могао да однесе још десетина хиљада америчких живота док Бајден не ступи на дужност крајем јануара.