ПУТИНОВА НАЈВЕЋИ АДУТ У СЛУЧАЈУ НУКЛЕАРНОГ РАТА: Руски председник има бункер опремљен специјалном технологијом, а ни Зеленски није далеко
Прича се да један специјални бункер може да прими до 100.000 људи и да је дизајниран да управља Русијом у случају Армагедона.
Након што је кренуо рат у Украјини председник ове земље Володимир Зеленски налазио се у комплексу владиних зграда Банковој у Кијеву, заштићен као у бункеру, а који је окружен непробојним прстеновима обезбеђења. Што се тиче руског председника Владимира Путина, верује се да има неколико бункера у Сибиру као и неколико других на непознатим локацијама.
Каролин Вилер, политичка уредница британског листа Сандеј тајмс, посетила је седиште Владе Украјине и том приликом је навела да је у бункеру у коме се налазио и Зеленски мрачно и да су прозори прекривени дебелим завесама. Прозори и врата са спољне стране заштићени су врећама песка које су наслагане и по унутрашњем степеништу. Према њеним речима, наоружани војници се налазе свуда.
ПУТИН РАЗОКТРИО ЦИЉЕВЕ ЗАПАДА: "Желе да нас распарачају, униште и да створе нове народе"
СВЕ САНКЦИЈЕ РУСИЈИ НА ЈЕДНОМ МЕСТУ! ЕУ на овај начин покушава да заустави Путина - црна листа све дужа
БАЈДЕН УДАРИО НА РУСИЈУ, АЛИ И КИНУ "Путин томе аплаудира, па како би то могло бити добро?"
Улазак је дозвољен само онима који имају исправне документе и пасош. Цивилни аутомобили не могу приступити том месту, а војници од пролазника траже тајне лозинке, које се свакодневно мењају. Како се истиче, обично је у питању нека бесмислица, коју би Русима било тешко да изговоре, пишу медији.
Што се тиче Путина, он има, како се верује, неколико бункера у Сибиру. Један је повезан са огромним новим терминалом у Сабети на полуострву Јамал, а други на планинама Алтај. Такође се верује да има још неколико који се налазе на тајним локацијама.
Његово министарство одбране има различите бункере. Постоје гласине да има један бункер дубоко у планинском ланцу Урала у Русији, испод планине Јамантау. Уралске планине су дугачак део планина који обухвата Русију од севера до југа, завршавајући северно од границе са Казахстаном. Војна инфраструктура планине Јамантау се могла видети на сателитским снимцима 1995. године, али је Русија одбила да елаборира шта су они градили када су их испитале САД.
- Не би било изненађујуће да је Русија имала овакав објекат, баш као што имају САД, а планине су логично место за њихово постављање - рекао је за Њузвик Сет Баум, извршни директор Глобалног института за ризик од катастрофе. На почетку рата кружиле су гласине да се Путин повукао у бункер у Сибиру.
Поред локације у близини велике фабрике Газпрома на крајњем северу Русије, прича се и да постоји бункер високе технологије у планинама Алтај скривен испод велике даче.