ПУТИН ЗАДАЈЕ ОДЛУЧУЈУЋИ УДАРАЦ АМЕРИЦИ И ЕВРОПИ: Он ће градити Нови светски поредак, а зна и КАКО тачно!
Руски председник Владимир Путин најавио је да ће његова земља наставити с трендом смањења долара, евра и британске фунте у својим међународним резервама, што ће, како оцењују аналитичари, значајно утицати на примат америчке, европске и британске валуте на глобалном тржишту.
Руски председник Владимир Путин потврдио је да ће његова земља да окрене леђа евру и долару и почети још интензивније да руске међународне резерве гомила у злату, кинеском јуану и још неким другим валутама, што ће, како оцењују аналитичари, задати жесток ударац америчком и европском примату на глобалном тржишту.
СТРАХОВИТА ЕКСПЛОЗИЈА КОД ШКОЛЕ У КАБУЛУ: На десетине мртвих и рањених, да ли је то масло талибана? (ВИДЕО)
ХЕЛСИНКИ И ТАЛИН ПОСТАЈУ ЈЕДАН ГРАД: Финска и Естонија граде најдужи подводни тунел на свету! Путоваће се 30 минута!
"ЈЕВРЕЈИ ДА СЕ ИЗВИНЕ ЗБОГ УБИСТВА ИСУСА ХРИСТА" Порука из Америке опасно разљутила Израелце
А да је тај тренд већ увелико на снази показао је извештај Централне банке Русије (ЦБР), која је у свом годишњем извештају навела да је 2020. смањила удео евра, долара, али и британске фунте у руским међународним резервама у корист злата, јуана и других валута.
Тако се, како наводи Спутњик, удео евра у руским девизним резервама смањио током прошле године за 1,6 процентних поена, удео америчког долара опао је за 3,3 одсто, док је удео британске фунте такође опао, али благо - за 0,2 процентна поена.
- Руске резерве злата порасле су на 23,3 одсто са 19,5 одсто годину дана раније. Раст је забележила и кинеска валута јуан, чији је удео скочио на 12,8 одсто. Удео осталих страних валута повећао се за 0,8 процентних поена, на 7,2 одсто - навела је Централна банка Русије.
Према извештају ЦБР, јапански јен чинио је 3,9 одсто руских страних улагања, канадски долар 2,5 одсто и аустралијски долар 0,8 одсто.
Иначе, Русија непрекидно диверзификује националне резерве откако је 2014. године Вашингтон почео да намеће санкције, како би смањио ослањање своје економије на амерички долар.
Подсетимо, током 2019. удео залиха у златним полугама у руским резервама први пут је премашио резерве у америчким доларима.