РУСИЈА СПРЕМНА ДА БРАНИ ЈЕРМЕНИЈУ: Још један погрешан корак и Азербејџан ће осетити Путинов гнев!
Премијер Јерменије открио детаље
Русија ће бранити Јерменију ако Азербејџан нападне погранични регион, рекао је Пашињан. Јерменски премијер Никол Пашињан рекао је у недељу да ће Русија интервенисати како би осигурала безбедност Јерменије у случају да Азербејџан покуша да изврши било какав напад на погранични регион Сјуник.
ПАШИЊАН САОПШТИО ЈЕЗИВУ ИСТИНУ О ЈЕРМЕНСКОМ ПОРАЗУ: Борац му пришао и објаснио због чега су изгубили рат!
БУКНУЛИ НОВИ СУКОБИ: Борбена дејства у Карабаху се настављају, има мртвих
"НИЈЕ ГА ИСПУШТАО ИЗ РУКУ МНОГО ДАНА": Песков открио којим средством је Путин донео мир у Карабаху
- Најважније питање је осигурати безбедност те области. Као резултат предузетих мера, спречен је рат у Сјунику, не само данас, већ уопште - рекао је Пашињан, гостујући на државној телевизији у Јерменији.
- Наше распоређивање одвијало се на начин који осигурава да ће у случају неовлашћеног напада на Сјуник интервенисати оружане снаге Јерменије, па чак и Русије - додао је Пашињан. Истакао је да тренутни разговори не искључују расправу о граничним питањима.
Јерменија је раније најавила да са Азербејџаном разговара о питању успостављања позиција својих снага на граници две земље у светлу враћања азербејџанској војсци великих површина у региону Карабах као резултат војне ескалације која је трајала од септембра. 27. до 10. новембра 2020.
Стотине људи из регије Сјуник на југозападу Јерменије учествовало је у демонстрацијама захтевајући гаранцију за безбедност у светлу распоређивања азербејџанских снага на граници.
Руски председници Владимир Путин, азербејџански Илхам Алијев и премијер Јерменије Никол Пашињан издали су 9. новембра заједничко саопштење којим се проглашава прекид ватре у спорном региону Карабаха између азербејџанске и јерменске стране, које ступа на снагу 10. новембра.
Према овом споразуму, Азербејџан, који је савезник Турске, преузеће контролу над више од две трећине територија које је изгубио током рата са јерменском страном 1992-1994. године.
Изјава предвиђа распоређивање руске мировне мисије, која укључује 1.960 војника, 90 оклопних транспортних возила и 380 комада возила и посебне опреме.
Вести о дешавањима у Нагорно-Карабаху можете прочитати ОВДЕ.