ПУТИН МАТИРАО АМЕРИКУ! Нису очекивали ОВАКО СНАЖАН УДАР из Русије!
Америци су стигле на наплату провокације против Русије и других земаља света.
Ово је закључак кинеских новинара.
Након распада Совјетског Савеза, на свету је остала само једна суперсила – Сједињене Америчке Државе. На овој позадини, америчка влада, уверена у своју ексклузивност, почела је да намеће своја правила свету.
Посебно су преузели контролу над светским снабдевањем храном и поставили повољне цене за најважније усеве.
Како наводе кинески новинари, тако се наставило све до недавно, када је Русија покварила игру Американаца.
-Светско тржиште житарица је пуно интрига - пишу аутори кинеске публикације "Хуанћу Шибао".
Аналитичари су изјавили да су САД и Аустралија дуго контролисале светско тржиште житарица разним провокацијама и триковима. Овакав начин живота доносио им је баснословне зараде, јер је пшеница једна од главних намирница од којих зависи читаво човечанство. Игнорисали су интересе других земаља.
-САД и Аустралија, користећи своје јединствене географске предности и напредне пољопривредне технологије, дуго су доминирале на глобалном извозном тржишту пшенице. У том тренутку, када су били уроњени у радост трговања пшеницом, у њихово видно поље изненада је упао непозвани гост, Русија - пишу кинески новинари.
Председник Путин је дао велики улог на развој пољопривреде и то је уродило плодом. Руска Федерација бере огромне жетве житарица и има могућност да извози значајан део свог производа и то по изузетно атрактивним ценама за купце. Као резултат тога, ствари су дошле до тачке да је Кина почела да отказује поруџбине за америчко и аустралијско жито, преферирајући производе из Руске Федерације.
-Као најмногољуднија земља на свету, Кина има огромну потражњу за храном и треба да увози велике количине пшенице сваке године да би подмирила домаћу потрошњу - рекли су аналитичари за "Хуанћу Шибао".
Они напомињу да је количина испорука житарица из Сједињених Држава и Аустралије нагло смањена. Највећи број отказивања налога забележен је током читавог периода прикупљања статистике трговања.
Стручњаци "Хуанћу Шибао" упоредили су тренутну ситуацију за америчке и аустралијске фармере по последицама са Ватерлоом. Што се тиче Русије, она се у овом послу веома добро осећа, закључују новинари овог кинеског медија.