СНИМАК ОД КОЈЕГ ЋЕ ВАМ КРЕНУТИ СУЗЕ: Тата у колицима шета своју бебу, а за све је заслужан један изум (ВИДЕО)
Ученици средње школе су улепшали живот једном тати
Група од 10 ученика једне средње школе у Америци направила је хуман гест, тако што су осмислили како једном тати, који има проблем са центром за равнотежу, да омогуће да изводи своју бебу у шетње.
Факултет друштвених наука због великог интересовања проширио квоте за упис на Дигиталним медијима и комуникацијама
АМЕРИ И ИСИС АКТИВНО САРАЂУЈУ? Руси тврде да имају доказе, скандал на помолу
"ЗАРАЗИТЕ СЕ КОРОНОМ И ЖИВИТЕ ДУЖЕ": Објављене срамне поруке премијера
Наиме, они су направили конструкцију за инвалидска колица на која може да се постави ауто-седиште да бебу, тако да овај отац може своју бебу да шета без помоћи супруге.
Пре три године, Џереми Кинг (37) из Мериленда, оперисан је јер је имао тумор на мозгу што је резултирало физичким проблемима и тиме да има поремећај центра за равнотежу. Када су он и његова супруга Челзи (32) сазнали да очекују принову у јуну 2020. године, њих двоје су били забринути како ће дете изводити у шетње.
- Иако може да хода, не може тако да би било безбедно да носи дете - рекла је Челси Кинг за Добро јутро Америко.
- Онда смо причали о томе шта треба да урадимо да беба буде безбедна током шетњи и других активности, али није било пуно решења, јер једноставно нема довољно ресурса за родитеље са инвалидитетом - додала је она.
Челси се за помоћ обратила Мету Зиглеру, учитељу у школи у којој Кинг такође ради као наставница драме и саветница. Питала је Зиглера да ли им може помоћи да смисле нешто што би могло да се прикачи на Џеремијева колица.
Зиглер предаје средњошколцима предмет под називом ''Stvaranje друштвених добара'', на којем ученици дизајнирају производе који ће имати позитиван друштвени утицај.
Зиглер је за ГМА рекао да је студентима дао задатак да виде шта би могли да смисле.
- На почетку курса покушавали смо да схватимо проблем, тако да смо разговарали са породицом - испричао је Зиглер.
- Разговарали смо и са људима из локалне ватрогасне службе који држе обуку за постављање аутоседишта за бебе како би покушали боље да разумемо како те ствари функционишу - додао је.
Како је испричао један од ученика, Џејкоб Злотитски (18) све је почело тако што је сваки од ученика изнео своје идеје за додатак за инвалидска колица, те су онда направили 3Д модел како бисмо видели како све то изгледа.
- Сви смо били усредсређени на успешно стварање најбољег производа који смо могли да направимо за време које смо имали - рекао је он.