НЕ СМИРУЈЕ СЕ ХИСТЕРИЈА ОКО ТРАМПА: Амерички аутор тврди да је бивши председник дугогодишњи КГБ-ов шпијун
Писац чак и склоност будућег председника према лепим источноевропским женама види као још један доказ повезаности са Кремљем
Амерички новинар Крег Ангер објавио је књигу о бившем председнику САД у којој наводи да је Доналд Трамп био у 40 година дугој вези са Москвом, уз неизбежно помињање КГБ-а.
У петак је Ред day! Да ли знате шта то значи и шта треба да урадите на тај дан?
МИСТЕРИОЗНА СМРТ ПОКОСИЛА 11 СЛОНОВА: Стручњаци немају одговор зашто животиње масовно умиру
НИСУ ЗАБЕЛЕЖЕЛИ НИЈЕДАН СЛУЧАЈ ГРИПА: Да ли је нестала најпознатија сезонска болест данашњице?
Ангер наводи да је Трампа за агента КГБ регрутовао украјински Јеврејин имигрант, који му је продао неколико стотина телевизора из своје продавнице на Менхетну за хотел Гранд Хајат у Њујорку - и лажно тврди да је продавница продавала уређаје способне да ухвати програме удаљене хиљадама километара у СССР-у.
Књига "Амерички компромат, Како је КГБ одгајио Доналда Трампа и сродне приче о сексу, похлепи, моћи и издаји", приказује бесмислен портрет Трампа као дугогодишњег успаваног "obaveštajca" SSSR-a и Русије, који је исплаћен победом на председничким изборима у САД 2016. године.
Ангер у књизи тврди да су руски "олигарси" неколико пута спасли Трампа, када се милијардер суочио са банкротом, купујући од њега некретнине, што је рециклирана оптужба из претходног "хита" овог новинара "Кућа Трампа, кућа Путина".
Али у свом новом писанију, бивши уредник "Бостон магазина" покушава да повеже преминулог Џефрија Епстајна, умешаног у трговину белим робљем, са Трампом, шефовима технолошких компанија и руским појединцима, тврдећи да је некадашњи милијардер за њих набављао малолетне девојке.
Ангер наводи да се Трамп повезао са КГБ-ом 1976. године, када је отишао да купи стотине телевизора за свој хотел у Њујорку од компаније Џој-Луд Електроникс.
Претпоставља се да су веза били сувласници продавнице Семион Сем Кислин, украјински Јеврејин који је емигрирао из Одесе (SSSR) у Њујорк 1972. године, и Тамир Сапир, још један совјетски емигрант. На вратима њихове радње писало је: "Говоримо руски!", наводи се.
Кислин је био зеленаш у Одеси и тешко да је био високи државни званичник, али Ангер цитира бившег официра КГБ-а Јурија Швеца који је инсистирао на томе да ниједан Јеврејин није могао да има продавницу или му је било дозвољено да емигрира у САД, а да претходно није регрутован у обавештајне службе. Ангер чак подразумева да су јеврејски имигранти регрутовали савршене "црвене" шпијуне јер би свако ко доводи у питање њихово пресељење у САД могао бити оптужен за антисемитизам.
Ако су потребни додатни докази, Ангер истиче да је Трамп купио електронске уређаје на одложено, али је рачун платио релативно брзо - 30 дана касније, тенденциозно наговештавајући да сје Трамп фаворизовао двојицу трговаца уређајима.
Додаје се да су у продавници били ТВ уређаји који су могли да хватају програме користећи систем ПАЛ, тврдећи да су совјетске дипломате тамо често ишле у куповину пре повратка кући. Заправо СССР и Русија никада нису користили ПАЛ систем, који је доминирао у западној Европи, Комонвелту, Кини и деловима Јужне Америке.
Ангер тврди да је Трамп скренуо пажњу КГБ-у јер је био "ташт, нарцисоидан, веома подложан додворавању и похлепан".
- Код Трампа то није била само слабост. Све је било претерано. Његова сујета, претерано, нарцизам, претерано. Похлепа, претерано. Незнање, претерано - рекао је он.
Писац чак и склоност будућег председника према лепим источноевропским женама види као још један доказ повезаности са Кремљем. Тврди да је прва Трампова супруга Ивана, чешка имигранткиња из моравског града у којем је локална филијала "тајне полиције" сарађивала са КГБ-ом, што није изненађујуће јер су две државе биле чланице Варшавског пакта.