САМО ИКОНЕ СТОЈЕ! АЗЕРБЕЈЏАН РАЗНЕО СВЕТИЊУ: Одолевала три деценије, сад потпуно уништена (ВИДЕО)
Црква у Нагорно Карабаху претрпела је велика оштећења, али ниједна икона која виси на зиду није пала
Православна Црква Светог Христа Спаситеља у Шушију, у Нагорно-Карабаху, готово да је потпуно разорена у ракетном нападу.
Док Јерменија тврди да је напад извела војска Азербејџана, друга страна то оштро демантрује.
И МЕДИЈИ НА МЕТИ: У гранатирању града у Карабаху рањен новинар, лекари се боре за његов живот
ЕРДОГАНА КРИТИКУЈУ СА СВИХ СТРАНА: Опасно и деструктивно, мешање Турске у сукоб на Кавказу
НЕМА МИРА НА КАВКАЗУ: Јереван демантовао наводе да је дошло до примирја, крвави рат и даље букти (ВИДЕО)
Црква Светог Христа Спаситеља, позната као Газанчецоц, обележје Шушија, грађена је од 1868. до 1887. и седиште је епархије Нагорно-Карабаха Јерменске апостолске цркве. На фотографијама које је објавио Араик Арутјуњан, председник те спорне области, види се да је грађевина, која је одолевала свим сукобима у Карабаху у последње три деценије, сада малтене потпуно уништена.
- Овај вандализам је против људскости и Божијих закона. Опоравићемо се - поручио је Арутјујан.
Оно што је занимљиво јесте да, иако је црква претрпела велика оштећења, ниједна икона која виси на зиду није пала, а и мозаици су остали неоштећени.
Подсетимо, борбе у Нагорно-Карабаху почеле су 27. септембра, а Азербејџан и Јереван се међусобно се оптужују за избијање сукоба.
У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација, док је у Азербејџану уведен полицијски час и делимична мобилизација.
Односи између две некадашње совјетске републике затегнути још од 1991. године када је јерменска војска окупирала Нагорно-Карабах, територију коју је међународна заједница признала као део Азербејџана.
Конфликту се не још не види крај, а донете су четири резолуције Савета безбедности Уједињених нација и две Генералне скупштине УН у којима се стражи хитно повлачење јерменских трупа са те територије Азербејџана, коју већим делом настањују Јермени. Нагорно-Карабах се једнострано отцепио од Азербејџана, али није међународно признат као држава.