СИ ЂИНПИНГ ОБЈАСНИО АМЕРИМА: Пукли сте! Заједно са Русима стварамо НОВИ СВЕТ
Кинески председник након бројних америчких провокација решио да узврати и да да до знања ко управља Азијом.
Кинески председник Си Ђинпинг тврди да ће његов војно-економски савез са Владимиром Путином победити НАТО и стати на пут америчким освајачким претензијама за десет година.
КРИЗА ОКО ЈУЖНОКИНЕСКОГ МОРА СЕ ЗАХУКТАВА: Кина не прихвата одлуку суда, Бан позива на мир!
-Сведоци смо свакодневне америчке агресивне политике како према Русији тако и према Кини. Верујем да Русија и Кина могу да направе пакт у односу на који ће НАТО бити немоћан и који ће окончати империјалистичке тежње Запада - навео је Си Ђинпинг.
-Видимо да Европска унија полако пропада као и америчка економија. То све води новом светском поретку- рекао је Ђинпинг.
-За десет година имаћемо нови светски поредак у којем ће кључан бити однос Русије и Кине- казао је Ђинпинг.
НОВИ ПУТЕВИ СВИЛЕ КИНЕСКО-БРИТАНСКИХ ОДНОСА: Озборново поглавље британске спољне политике
Међународна сарадња Русије и Кине:
- Уједињене нације - координишу потезе као сталне чланице Савета безбедности УН.
- Шангајска организација за сарадњу- основана је 2001.године.
- БРИКС- финансијска институција која је алтернатива Светској банци и ММФ-у и чине је Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка.
Амерички званичници су на његове речи реаговали бурно и незадовољно и све схватили као вид формирања новог војног савеза између Кине и Русије. Томе треба додати да Кина и Русија имају веома добре економске односе али да још увек није било речи о стварању војног савеза, што не значи да га неће бити.
Најближе томе је Шангајска организација за сарадњу, чији су оснивачи Русија и Кина, али у коју су укључени Казахстан, Узбекистан, Таџикистан и Киргистан а ускоро би требало да се прикључе Индија и Пакистан.
Речи о чвршћем савезу и зближавању Руске Федерације и НР Кине упућене су и од стране руског председника Владимира Путина у ранијим говорима о односима двеју земаља.
АМЕРИКАНЦИ ПРЕТЕ КИНИ: Поставићемо вам НУКЛЕАРКЕ пред вратима!
Треба рећи да се обе државе налазе под снажном присмотром и провокацијама Вашингтона и НАТО-а који желе да их дестабилизују и чекају сваку њихову грешку како би то реализовале.
САД преко спора у Јужном и Источном кинеском мору, ујгурског и тибетанског питања покушавају да дестабилизују једну од најјачих растућих економија на свету. Исто то покушавају да ураде са Русијом на истоку Украјине, према Криму, у Пољској и балтичким државама одакле стално долазе провокације упућене Москви.