ТАНТАЛОВЕ МУКЕ МЕДИЦИНСКИХ РАДНИКА! Апел медицинске сестре леди крв у жилама: Сатима пакује тела преминулих у кесе
У Британији јуче укупан број умрлих је достигао 80.000, умрло је још 1.035, што је субота која ће остати упамћена по највећем броју преминулих од првог таласа у априлу
Медицинска сестра Амира Шеик (28), која је сате провела пакујући лешеве у кесе, са сузама у очима моли британску јавност да се придржава свих мера током пандемије јер су болнице постале претрпане пацијентима. Амира наводи да је видела велики број смртних случајева које је изазвала корона. За само два дана четири пацијента о којима је бринула, су преминула.
СМРТНОСТ ВЕЋА ОД ПРОСЕКА: Коронавирус "завио" Аустрију у црно, неће бити места на гробљима
ЈЕЗИВА ПРЕДВИЂАЊА МЕТЕОРОЛОГА: Спрема нам се нови удар "поларног вртлога", у опасности и Европа
ПОТРЕС У СЕВЕРНОЈ КОРЕЈИ: Ким Џонг Ун има нову функцију! (ВИДЕО)
- Сваки дан је све гори од претходног. Појединим данима је све много горе. Осећаш се толико лоше изнутра да не можеш да се натераш да попијеш чашу воде - каже Амира и додаје:
- Молим вас да не кршите правила. Радила сам и у мање развијеним земљама где немају ресурсе као ми и оно што се сада дешава ме подсећа на то искуство.
Она је испричала да су медицински радници дневно у смени која траје по 13, 14 сати.
- Више не могу да спавам од ноћних мора - рекла је она за Mirror.
Према њеним речима, неки људи су веома срећни јер нису искусили корона вирус. Они морају да схвате да се свет не окреће око њих. И други људи живе на овом свету, а превише их је умрло јер неко није хтео да носи маску или је хтео да се дружи са пријатељима.
150.000 људи се зарази свакодневно
У Великој Британији јуче укупан број умрлих је достигао 80.000, умрло је још 1.035, што је субота која ће остати упамћена по највећем броју преминулих од првог таласа у априлу. Како се наводи, 150.000 људи се зарази свакодневно.
Према Амириним речима, има дана када непрестано пацијенти умиру, а од ње и њених колега се очекује да на брзину оперу тела и убаце их потом у врећу за тела.
- Нико од људи из група које се противе закључавању никада у свом животу неће морати да убаци нечији леш у кесу - каже Амира.
Урушавање здравственог система за 3 недеље?
Ако се овакав прилив пацијената настави, британски здравствени систем могао би за три недеље да буде претрпан и суочи се са "најозбиљнијим моментом" у борби против корона вируса.
Према Амириним речима, отварају се нова одељења интензивне неге и нова ковид одељења, али ко ће ту да ради, пита се она.
- Много људи је дало отказ током првог таласа. Свака сестра брине о три, понекад чак и четири пацијента на одељењима интензивне неге - очајна је Амира.