ТЕХНОЛОШКИ ПРОБОЈ ЗБОГ КОРОНЕ: У Русији направљен антиковид систем за пропуштање људи
Реч је о универзалном средству за повећање безбедности
Холдинг "Швабе" (који је део корпорације "Ростех") припрема се за пуштање у рад модификације "антиковид" термографских камера са функцијама препознавања лица и независног одлучивања.
ВИШЕ ОД 3.500 НОВОЗАРАЖЕНИХ У ФРАНЦУСКОЈ: Број оболелих расте, од почетка епидемије умрло 30.512 особа
БРАЗИЛ У ПАКЛУ КОРОНЕ: Више од 50.000 новозаражених, преминуло скоро 900 особа
Државни званичник: КИНЕЗИ ОД ЈУЛА ПРИМАЈУ ВАКЦИНУ ПРОТИВ КОРОНЕ, власти одредиле која група ће прва примити цепиво
- На основу термографских камера које је холдинг развио у оквиру борбе против вируса корона, биће направљена интелигентна опрема за контролу и пропуштање људи на контролним местима. Ова опрема састоји се од термографске камере, радне станице са специјалним софтвером и апсолутно црног тела за калибрацију слике. Апаратура такође има могућност интеграције са контролним системом и контролом приступа објекту и опремљена је екраном у пуном формату за визуелизацију долазних информација - речено је из прес службе холдинга за Спутњик.
Нови систем добио је назив "Зорки". Под овом марком је од 1948. до 1960. у фабрици у Красногорску "Зверев" прављена породица фото-апарата малих формата.
Како наводе конструктори, нови систем је универзално средство за повећање безбедности, посебно у организацијама са великим бројем људи - због великог домета деловања.
- Под условом да су запослени унети у специјалну базу података, пре него што се пропусница очита, систем ће доносити одлуке да ли ће пропустити особу или не, идентификовати је по параметрима као што је, на пример, пол, препознавати да ли му је лице покривено заштитном маском, снимати на видео и још много тога.
При томе је људски фактор у раду сведен на минимум - систем може самостално да обавља посао, обавештавајући оператера или друго одговорно лице уколико то буде потребно.
- Систем потпуно функционише, стручњаци компаније "Швабе" припремају комерцијални део и продајну стратегију. Систем би на тржиште требало да уђе у најскорије време - закључују у холдингу.