Тек ћемо да се мрзнемо! Научници тврде да ново ледено доба стиже брже него што ико очекује!
Научници користили математички модел Сунца и посматрањем промена у електромагнетној активности израчунали како ће се то одразити на температуру
Истраживање које су заједно спровели британски и руски универзитети показује да би око 2030. могло да настане краткотрајно ледено доба.
Прочитајте и:
Температура ће знатно опасти, а залеђене реке и снег постаће чешћа појава.
Научници су користили математички модел Сунца и посматрањем промена у електромагнетној активности израчунали како ће се то одразити на температуру Земље. Истраживање је показало да ће Сунчеви електромагнетни таласи почети да слабе већ 2021. и да ће то трајати наредне 33 године.
Професор математике на Универзитету Нортамбрија Валентина Жаркова свој рад заснива на претходним истраживањима обављеним у Москви. Како се математичка предвиђања не могу узети као потпуно сигуран доказ, Жаркова наводи "97 одсто поузданости" свог модела, који је у складу са некадашњим леденим добима, укључујући и раздобље Мандеровог минимума од 1645. до 1715. године, кад су се Лондонци први пут клизали по реци Темзи.
Овога пута Земља се суочава са све јачим трендом загревања који би могао утицати и на ново "мини-ледено доба".
- Надам се да ће овај ефекат дати човечанству 30 година да реши проблем загађења - наводи Жаркова, а преноси британски лист "Мирор".