БОЖЈИ ПРЕЛЕТАЧИ: Зашто млади све чешће прелазе у ислам?
Звучи невероватно, али ЕВО ОБЈАШЊЕЊА!
Један од кључних догађаја с којима је ово столеће започело свакако је био напад на Њујорк 11. септембра 2001. Тај догађај обележиће све године које долазе након, а америчке инвазије на Ирак и Авганистан директне су последице, док су пак актуелни ратови и ширење Исламске државе последице тих инвазија. Нема сумње како је у том периоду такође набујала и исламофобија, али, уз њу се десио се још један, за многе збуњујући, феномен - пораст броја људи на Западу који прелазе у ислам и то махом младих људи!
Џихадисти Исламске државе пред ИСТРЕБЉЕЊЕМ у централној Сирији (МАПА)
Ка Исламу у бројкама
Око 20.000 Американаца годишње пређе у ислам. У истом периоду то ће учинити и око 5.200 Британаца. Сличне бројке као и у Британији имамо и у Француској (4.000 - 7.000) и Немачкој (око 4.000).
На многим местима ислам је најбрже растућа религија, па чак и у Ирској која слови за традиционалну хришћанску земљу - тамо је 2011. живело око 48.000 муслимана, а већ 2020. очекује се како ће се та бројка удвостручити на око 100.000.
Постоје разлике с ове и оне стране Атлантика - истраживања говоре како су нови амерички муслимани, у просеку, умеренијих ставова од оних европских.
Муслиманска популација у Британији драстично се повећала у задњих 15 година - за чак 75 одсто, а свакако је занимљив и податак да су муслимани најбројнији када је реч о млађим људима - њих 48 одсто, или око 1,3 милиона, млађи су од 25 година.
Ислам вам даје правила и границе према којима ћете живети, а друге религије превише попуштају
Из тих бројки је јасно да ће ислам наставити с наглим ширењем броја верника док ће се хришћанство смањивати. Питање је зашто на Западу уопште долази до преласка у ислам уместо, рецимо, одбацивања религије у потпуности?
Расправљао о исламу на Фејсбуку па осуђен на смрту казну вешањем!
Разлога је засигурно много, но можда је најбоље видети шта ти људи сами кажу по питању тога зашто су прешли у ислам. Читајући њихове исповести, на разним интернет страницама и мрежама, можемо уочити како се неки детаљи понављају.
- Ислам вам даје правила и границе према којима ћете живети - истиче једна млада жена која је променила веру.
- Постоје људи који воле да живе према правилу, протоколу, воле да имају попис онога што се сме и онога што се не сме. Ако немају то, онда их хвата паника и не знају јесу ли на правом путу. Ислам им даје та правила према којима морају живети и онда знају да су на правом путу - појашњава.
Друга млада жена има сличну причу.
- Ислам људима даје сврху. У данашњем свету где је све полудело, људи ће се ухватити и за најмању ствар која ће им дати смисао. Друге религије не дају вам задатке за одређени сат, дан, месец, годину вашег живота. Многе религије траже од вас једино да постојите. У исламу млада особа не може цео дан да седи и гледа ТВ, мора да се помоли. Понекад цео дан проведемо у кревету и имамо осећај као да нам живот нема смисла, у депресији смо јер нам живот не иде никуда. Ислам тада тим људима даје смисао да устану из кревета и да гледају напред према идућем задатку.
Варијација на ову тему има јако пуно. Неки истичу и друге разлоге, тврдећи како им ислам отвара свет мира, медитације, чистоће, саосећања итд.
- Ислам такође нуди знатно чвршће ставове по питању бројних тема за разлику од других религија које су попустљиве и мењају своје ставове често. Рецимо Мормони окрећу леђа полигамији итд. У исламу, то је реч Бога и не може се мењати - рекао је један младић говорећи о свом искуству преласка у ислам.