У ОВИМ ЗЕМЉАМА ПРЕТИ НАЈВЕЋА ОПАСНОСТ ОД КОРОНЕ: Три државе "воде" убедљиво, али ни Европа није поштеђена
Иако је вирус регистрован у 188 земаља, око половине свих пријављених случајева долази из само три земље: САД, Бразила и Индије
Корона вирус наставља да се шири светом, а до сада је више од 20 милиона људи оболело у 188 земаља. Више од 700.000 људи умрло је због нове болести.
ОДМОР КОЈИ ОСТАВЉА БЕЗ ДАХА: На овој СРПСКОЈ ПЛАНИНИ очекује вас САВРШЕНО ЛЕТОВАЊЕ
Европске државе спремне да помогну Белорусији, али само уз испуњење ОВА ТРИ услова
АМЕРИЧКИ НАУЧНИЦИ ПОЛУДЕЛИ ЗБОГ РУСКЕ ВАКЦИНЕ: Чим ју је Путин одобрио, уследила је жестока реакција
Случајеви настављају да расту у многим земљама, док друге за које се чинило да су имале успеха у обуздавању епидемије суочавају се са новим инфекцијама.
Где расту бројеви оболелих и умрлих од короне?
Латинска Америка је епицентар пандемије, према Светској здравственој организацији.
Бразил има други највећи број случајева на свету, после САД, и забележио је више од 100.000 умрлих. Мексико, друга најпогођенија земља у региону, забележила је више од 50.000 умрлих.
Бројеви брзо расти и у Колумбији, Перуу, Аргентини и Венецуели.
Изван Латинске Америке Иран је још једна земља која је тешко погођена пандемијом. Званичне цифре показују да случајеви поново расту, док је број умрлих близу 20.000 - међутим, документи који су процурили сугеришу да су бројеви заправо више него дупло већи.
У Африци су Јужна Африка и Египат до сада имали највећа избијања, а Јужна Африка је постала пета земља на свету која је забележила више од 500.000 оболелих.
Широм континента има више од милион потврђених случајева, иако су праве размере пандемије тамо непознате.
Индија има највиши дневни број оболелих и умрлих на свету
Индија је забележила више од 50.000 нових инфекција сваког дана у последње две недеље и прешла је више од два милиона оболелих укупно.
Друга најнасељенија земља на свету има пету највећу смртност, али наставља да ублажава јавна ограничења упркос великом броју случајева.
Случајеви поново расту у Европи
Неколико земаља широм Европе пријавило је недавне порасте случајева.
Путницима из Велике Британије речено је да морају да иду у карантин на две недеље уколико се враћају из Шпаније, Белгије или Луксембурга због пораста инфекција тамо. И Француска бележи пораст оболелих.
Неколико земаља поново је увело карантине на локалном нивоу у најтеже погођеним регионима, а на људе се апелује да носе маске и држе дистанцу.
Чини се да је Шпанија доживела највећи скок до сада, а већина нових случајева забележена је на североистоку земље.
И друге земље изван Европе, за које се такође чинило да су контролисане епидемију, као што су Израел, Јапан и Аустралија, суочавају се са порастом инфекција.
Случајеви у САД опадају након другог налета
САД су виделе рекордан број нових случајева протеклих недеља, мада бројеви сада поново падају.
Број умрлих сада је виши од 160.000, што је више од петине пријављених смртних случајева од коронавируса широм света.
Из СЗО кажу да иако је вирус пријављен у 188 земаља, око половине свих пријављених случајева долази само из три земље: САД, Бразила и Индије.