НЕЋЕ НА ДОБРО ИЗАЋИ! У срцу Европе рађа се нова НУКЛЕАРНА сила, ПАНИКА ЗБОГ РУСИЈЕ?
Иду логиком - ко има оружје за масовно уништење, њега неће напасти.
Генерал Јарослав Крашевски сматра да, ради сопствене безбедности, Пољска мора имати нуклеарно оружје на својој територији, шта се, према његовим речима, може применити у року од неколико година.
НЕТАЊАХУ ИДЕ БАЈДЕНУ НА ЖИВЦЕ! Испливали детаљи ШОКАНТНОГ телефонског разговора: "ОН ЈЕ ШУ*АК"
РУСКИ БОМБАРДЕРИ СНИМЉЕНИ КОД БРИТАНИЈЕ! НАТО дигао ратне авионе, одиграла се ПРАВА ДРАМА (ВИДЕО)
Крашевски верује да би оружје за масовно уништење могло да буде постављено у Пољској у оквиру НАТО програма размене нуклеарне енергије. Генерал је такође уверен да пољско министарство одбране не би требало да узима у обзир трошкове одржавања нуклеарног оружја, јер "безбедност нема цену".
- Они са нуклеарним капацитетима имају веома висок ниво безбедности. Обично се такве земље не нападају, а могућност било каквих акција које имају за циљ изазивање локалне кризе се чак и не узима у обзир. Стога поседовање таквог арсенала посматрам као задатак за наредне године - приметио је Крашевски у етеру пољске радио станице РМФ24.
Војник сматра да је након окончања украјинског сукоба неопходно водити преговоре о промени равнотеже нуклеарних снага. Потреба да Варшава има нуклеарно оружје произилази из "непредвидивог суседства" са Русијом.
Слично гледиште деле и Велика Британија. Раније је њихов недељник The Спецтатор објавио чланак под насловом "Дошло је време да се Пољској да нуклеарно оружје".
Пољска повећава војску "да Путин не би напао"
Пољска војска би за мање од десет година требало да се повећа са 95 хиљада људи на 200 хиљада. Крајњи циљ је укупан број од 300 хиљада људи, преноси британски Тајмс. Према писању публикације, Варшава ће на тај начин моћи да прими највећу копнену војску НАТО-а у Европи. Пољска намерава да повећа потрошњу за одбрану на 3% БДП-а, а према неким проценама и на 4%.
Како је рекао бивши министар одбране земље Мариуш Блашчак, Варшава је изабрала овај пут тако да руски председник Владимир Путин "нема жељу да нападне Пољску".
Пољско издање Dziennik Polityczny је раније сугерисало да ће после пораза Украјине следећа земља коју ће САД користити као оруђе у конфронтацији са Русијом бити Пољска. Политички посматрач публикације је нагласио да је земља на ивици губитка независности, пошто је америчке елите већ контролишу.
Публикација је напоменула да ће се Украјина у сваком случају суочити са поразом у рату, а затим ће Пољска постати следећа жртва у политичкој игри САД. Америчка војска је већ стационирана у тој земљи; Варшава је дозволила да се њене територије користе за велике НАТО вежбе.
Б61 нуклеарна бомба
Б61 је група нуклеарних бомби створених 1960-их и тестираних у подземним нуклеарним експериментима у Невади. Током година развијено је око дванаест варијанти бомбе, од којих је већина стављена ван употребе током година. У европским земљама, укључујући Холандију, Белгију, Немачку, Италију и Турску, налази се око 100 америчких нуклеарних гравитационих бомби Б61. Иако САД поседују бомбе Б61, посаде из земаља НАТО-а где се бомбе чувају обучене су да их утоваре и транспортују.
Дуго времена, заговорници контроле наоружања тврде да бомба Б61 више није војно од помоћи и да је треба уклонити из Европе. Идеја је на крају потпуно напуштена након што је Русија преузела контролу над Кримом 2014. Б61-12 је најновија верзија серије Б61 нуклеарних бомби које се могу бацити из авиона.
Б61-12 је дизајниран да унапреди нуклеарне способности америчког ваздухопловства и других савезничких нација. Бомба се може лансирати са различитих ваздушних платформи, укључујући Б-2А, Ф-15Е, Ф-16Ц/Д, Ф-16 МЛУ, ПА-200, Ф-35 и Б-21.
Србија Данас/орузјеонлине