КИНЕСКИ ПРЕДСЕДНИК ПОСЛАО ОШТРУ ПОРУКУ: Кинезима НИКО неће говорити шта да раде!
Кинески председник Си Ђинпинг је обећао да се његова земља неће развијати на рачун других држава, али да Кини, као глобалној суперсили, нико неће моћи да говори шта треба да ради
Изјавио је да упркос економским постигнућима, Кина "неће тражити начин да доминира над другима".
НОВЕ ВАРНИЦЕ! Вашингтон поново увео санкције Северној Кореји, Ким ПРЕТИ
- Нико није у позицији да диктира Кинезима шта треба да раде, а шта не - рекао је он.
НОВИ УДАР НА РУСЕ Уједињене нације усвојиле РЕЗОЛУЦИЈУ против милитаризације Крима, али то НИЈЕ СВЕ
- Никад нећемо тражити светску хегемонију - рекао је кинески председник.
Он је указао на допринос своје земље "заједничкој будућности човечанства", рекавши да је његова земља "промотер светског мира" и "бранилац међународног поретка", као и тода има "водећу улогу у решавању питања климатских промена".
Оснивач ПОПУЛАРНЕ АПЛИКАЦИЈЕ пронађен МРТАВ, полиција упала у његов стан у Њујорку и затекла УЖАС
Он је позвао и на даљу примену реформи у говору поводом 40 година од либерализације тржишта ове земље.
У обраћању које је трајало скоро сат и по, Си је подржао концепт државне економије и развоја приватног сектора и рекао да ће Кина појачати напоре у правцу отварања и спровођења најважнијих реформи.
- Морамо непоколебљиво појачати развој државне економије док непоколебљиво охрабрујемо, подржавамо и усмеравамо развој привреде која није државна - рекао је кинески председник у Великој народној палати.
Кина је пре 40 година покренула процес "реформи и отварања" под руководством лидера Денга Сјаопинга, што је довело до великог индустријског развоја и напредовања до друге по величини економије у свету.
СНАЖНА ДЕТОНАЦИЈА У АТИНИ: Експлодирала бомба испред грчке телевизије (ФОТО)
Си је потврдио лидерску улогу Комунистичке партије у свим друштвеним аспектима и рекао да реформе треба да буду у складу са општим циљевима унапређења социјалистичког система са кинеским карактеристикама.
- Отварање доноси напредак, а затварање води у назадовање - нагласио је кинески председник.
Посматрачи су се надали да ће Си представити нове правце или реформе потребне за помоћ кинеској економији, узимајући у обзир дуг и смањену потрошњу, као и чињиеницу да државни сектор увелико преовладава.
Уместо тога, његове напомене биле су усредсређене на доминацију владајуће кинеске Комунистичке партије. Поздрављајући руководство и стратегију странке до сада као "апсолутно тачнима", он је навео достигнућа владе.
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО! Путинова ВЕЛИКА КОНФЕРЕНЦИЈА одржава се у четвртак, а ово о њој НИСТЕ ЗНАЛИ
Занимљиво је и да Си ниједном није споменуо трговински сукоб са САД који још није решен.