ЗАНОСНЕ ВИТКЕ ЛЕПОТИЦЕ КОЈЕ ИСПУЊАВАЈУ СВАКУ ЖЕЉУ ГОСПОДАРА? Праве фотографије жена из харема једног владара (ФОТО)
Све само не витке лепотице
Заносне витке лепотице које заводљиво играју и испуњавају сваку жељу свог господара? Ако имате овакву визију источњачког харема, у жестокој сте заблуди... бар када су у питању хареми Персије!
ПУТИН ОДРЖАВА СВОЈА ОБЕЋАЊА! Ове земље могу рачунати на руску ВАКЦИНУ
Људи ће добити идентификационе карте када приме ковид вакцину: Министар здравља потврдио чему служе!
ЦЕО СВЕТ СЕ БОРИ СА КОРОНОМ, А ОНИ ИМАЈУ ДРУГИ ПРОБЛЕМ: Нови Зеланд прогласио нову ванредну ситуацију!
Насир ел Дин Шах Каџара је сопствени народ звао "лакејем у служби неверника" јер је од Британаца и Руса куповао техничке производе и дозвољавао им да отварају фабрике, рафинерије и руднике широм Персије примајући за то мито. Без обзира што је био непопуларан, био је један од најдуговечнијих владара у историји Персије и најдужи у својој династији. Био је персијски шах Каџарске династије од 1847. до 1896. године.
Упамћен је као човек који је модернизовао Песију у многим сферама, а приватно као велики љубитељ уметности, посебно поезије, коју је и сам писао и сликарства, којим се такође бавио. Држао је корак са светским трендовима па се тако данас сматра првим Иранцем који се фотографисао и једним од првих који је и сам фотографисао.
Управо шахове фотографије које су пре неколико година постале доступне јавности изазвале су праву светску помаму.
Зашто? Зато што су захваљујући њима по први пут виђене жене из шаховог харема, онако како су заиста изгледале, а не онако како их је замишљао (и још увек из замишља) Запад.
На шаховом двору могли су се често видети страни посланици, фотографи и уметници. Један од њих, руски фотограф Антон Севријугин овековечио је персијског владара, његове синове и унуке. Ипак, приступ харему имао је само шах, па је управо он био тај који је фотографисао своје жене и конкубине.
Најчешће је шах снимао своју прву и омиљену жену Анис ал-Долех, коју је називао својом сродном душом. Обожавао ју је и највише јој је веровао. Наводно јој је поверавао и државне тајне, а она је била и управитељка харема.
Фотографисао је шах и своје конкубине. У његовом харему било их је 84! Нису то биле витке и крхке жене дугих, распуштених коса. Шахове жене су биле ниске и, благо речено, угодно попуњене. Главе и врата покривених богато украшеном марамом, на лицима су им главни адути били спојене обрве и тамни, врло изражени бркови. На први поглед, чини се као да се ради о мушкарцима у женским хаљинама!
Ипак, тадашњи критеријуми лепоте су били такви, посебно у високој класи. Што је жена била јача и дебља, то је била лепша, а посебно се то односило на жене у харему. Оне су јеле најбољу храну и није им било допуштено пречесто да се крећу.
Маскуларни изглед, који је укључивао то да је жена јака и длакава, привлачио је шаха, и све су жене у харему изгледале тако. И не само то! Након што је у Русији приликом посете цару Александру II Романовом 1873. први пут видео балет, шаху су се тзв "туту сукње" које су носиле балерине толико допале да је по повратку у земљу наредио кројачима да такве сашију и за његове жене.
Тако је настала читава серија фотографија жена из харема које уместо традиционалних широких панталона и хаљина носе кратке сукњице које им откривају колена.
Шушка се како је шах снимао и голишаве фотографије својих жена али, ако су и пронађене, до сада нису приказане јавности.