Вучевић посетио одељење за сузбијање корупције у Новом Саду
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и државни секретар у Министарству правде Радомир Илић обишли су реконструисане просторије у којима су смештена посебна одељења за сузбијање корупције при Вишем суду и Вишем јавном тужилаштву у Новом Саду.
Просторије се налазе у делу зграде на углу Булевара ослобођења и Улице Димитрија Аврамовића.
- Стварањем услова за бољи и квалитетнији рад Одељења за сузбијање корупције, и на овој територији, држава демонстрира одлучност да се борба против корупције води свакодневно, системски и на законит и уставом дефинисан начин. То свакако охрабрује, јер ће ти органи, на задовољство свих грађана Србије, све до сада донете законе имплементирати и контролисати примену истих, у условима рада какве имају њихове колеге у европским државама. Надам се да ћемо до краја мантада овог сазива Народне скупштине, имати пред посланицима и Закон о пореклу имовине чиме ћемо показати да Србија припада реду држава које воде одлучну, беспоштедну и бескомпромисну борбу против корупције.
Хвала ЈП "Србијагас" што је помогло у томе да правосудни органи добију овај простор, а целокупан потез Булевара ослобођења ће добити ускоро ново рухо, јер се сређује и зграда "Дневника", а и тај чувени новосадски булевар ће бити реконструисан. Такође, надам се да ће ускоро уследити изградња нове Палате правде, на углу улица Максима Горког и Стражиловске, чиме ћемо побољшати услове рада запослених у згради суда у Сутјеској улици - рекао је градоначелник Вучевић и пожелео запосленима у Одељењу за сузбијање корупције успешан рад и да наставе да се боре против оних који крше закон.
Градоначелник Вучевић: Много тога зависи од општина и градова, ми смо први на услузи грађанима
Министар Ђорђевић у посети Кикинди: "Ускоро изградња нове зграде Центра за социјални рад"
ЈОЛАНД КОРОРИ: Фебруарску награду примам у своје и име "војске" на чијем сам челу
Државни секретар у Министарству правде, Радомир Илић, истакао је да је у периоду од 2012. до 2019. године, Министарство правде изградило или реконструисало преко 200 000 квадрата простора који користе судови и јавна тужилаштва, све у циљу улагања у одговорније и ефикасније правосуђе.
- Иста оваква одељења имамо у још три града у Србији – у Београду, Краљеву и Нишу. Борба против корупције почива на унапређеној сарадњи свих државних органа, а сада када у засебном простору имамо посебно обучене судије и тужиоце, можемо да кажемо да је институционални оквир за борбу против корупције готово у потпуности завршен. Настављамо да радимо на томе да што више помогнемо оваквим државним органима и да меримо њихове резултате рада – рекао је Радомир Илић.
Обиласку су, између осталих, присуствовали и председник Вишег суда у Новом Саду Мирослав Алимпић, председник Посебног одељења за сузбијање корупције Боривој Пап, руководилац Посебног одељења Видак Даковић, тужилац Вишег јавног тужилаштва Зоран Вуцеља, генерални директор ЈП "Србијагас" Душан Бајатовић, представници БИА и полиције. Они су обишли шалтер салу, суднице, канцеларије за истрагу и притворске јединице.
Судија Боривој Пап изјавио је да је од почетка марта 2018, кад је Одељење у Новом Саду почело са радом, до краја јануара текуће, решено 325 предмета.
- Уступањем на коришћење нових просторија и опреме, значајно су побољшани услови рада свих носилаца правосудних функција и запослених у посебним одељењима Суда и Тужилаштва. То ће допринети ефикасности рада, а уз подршку и сарадњу свих државних органа, значајно ће допринети борби против корупције – рекао је Пап.
Руководилац Посебног одељења, Видак Даковић, нагласио је да се захваљујући адекватним условима рада могу очекивати квалитетнији рад и бољи резултати.
- Ово тужилаштво је од 1. марта 2018. године до краја 2019. године, запримило на рад од других тужилаштава и добило у поступање нових, укупно 4300 предмета. Иза ове бројке стоји приљежан рад Тужилаштва и других органа који са њим сарађују. Борба против корупције није једнократан посао, већ трајна категорија која мора укључити све државне органе, као и сарадњу и разумевање грађанства - нагласио је Даковић.
Генерални директор ЈП "Србијагас", Душан Бајатовић, је појаснио да је објекат на Булевару ослобођења бр. 69 у власништву ЈП "Србијагас", које је у целини финансирало све активности на реконструкцији и опремању објекта.
- Право коришћења ће бити пренето на Министарство правде, за потребе посебних одељења Вишег суда и Вишег јавног тужилаштва. Ради се о наменској реконструкцији анекса зграде, током које су изведени радови на замени фасаде, унутрашњем препројектовању простора за потребе посебних одељења, замена инсталација и столарије, набавка намештаја и ИТ опреме – рекао је Бајатовић, нагласивши да ће исту зграду делом користити и то јавно предузеће.
ПОКЛОНИ БЕБАМА РОЂЕНИМ НА ДАН ГРАДА НОВОГ САДА: "Желимо да нам деца остану у Новом Саду, да путују из радозналости!"
ГРАДОНАЧЕЛНИК НОВОГ САДА ОШТРО Вучевић: "Воде Војводине коче развој Новог Сада. Нећемо дозволити да нас ико уцењује"
ВУЧЕВИЋ О ПРВОЈ ФАЗИ НАУЧНО-ТЕХНОЛОШКОГ ПАРКА: Ово није само најпаметнија и најзеленија зграда, већ систем за будућност!
МИЛОШ ВУЧЕВИЋ У ФУТОГУ: "Светосавље је пут којим морамо да идемо, ако желимо да будемо одговорни према будућим поколењима"
ЗРЕЊАНИН ДОБИЈА НОВИ МОСТ: После ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ поново премошћен Бегеј!