ТУРИСТИЧКИ ВОДИЧ КРОЗ ИНЂИЈУ: Ако путујете у ову дестинацију, немојте да прескочите следећа места
Инђија је данас модерна и уређена урбана средина, а иза себе има богату историјску причу
Инђија је кроз историју прошла велики развојни пут - први пут се помиње давне 1455. године и до данас је прошла кроз динамичан развојни период, да би данас симболисала једну од веома атрактивних и богатих војвођанских чворишта која су незаобилазан део када се говори о туризму у Србији.
Многобројни културно-историјски споменици, од праисторије до новијег времена, сведоче о бурној прошлости Инђије. Иако насељеност територије општине датира из праисторије, први писани подаци о самом насељу Инђија потичу из средине XV века. Остаци римских и средњовековних утврђења и споменик Сланкаменачкој бици говоре о стратешком значају овог подручја уз Дунав, који је кроз историју представљао границу различитих империја.
Урбано језгро Инђије потиче са краја XIX и почетка XX века, из периода индустријског развоја и периода насељавања становника немачке националности, када настају зграда Општинске управе, кућа Војновића, Римокатоличка црква светог Петра, зграда Жупног двора и градске куће са уличним фасадама еклектички обликованим са елементима барока, класицизма, сецесије и неоренесансе.
Нешто раније настаје црква Ваведења пресвете Богородице која по својим пропорцијама спада међу најлепше и најскладније грађевине у Срему сачуване из XVIII века.
Инђија, као центар једне од најразвијенијих и најуређенијих општина у земљи, захваљујући свом убрзаном развоју данас је прерасла у модерно уређену урбану средину.
Својом новом пешачком зоном са монументалним тргом, модерном зградом Културног центра, цветним аранжманима и урбаним мобилијаром, Инђија гради имиџж европског града по мери савременог човека.