Срби ПОЛУДЕЛИ за наступом Ирске на Евровизији - ево колико је бодова публика из Србије дала вештици: Очигледно је обожавамо
Многима је од њеног наступа пала вилица на под, други су у њему видели промоцију сатанизма, трећи су видели врло креативни наступ.
Ирска представница Бамбие Thug (у преводу Бамби Силеџија) обележила је овогодишњу Евровизију својим сценским наступом који је одушевио и шокирао публику. Један део публике је остао фасциниран њеним сценским наступом и увежбаном кореографијом завођења и убијања демона на сцени, док су други са неодобравањем гледали хорор естетику на главној бини највећег такмичења.
Србија се и по овом питању поделила у два табора - оних који су подржавали и они који су сматрали да је Евровизија у својој декаденцији промовише сатанизам.
Они који тврде да је њен наступ чисто сатанистички очигледно не знају много о представама Сатане ни у библији, ни у православној традицији (а ни о лавејовој концепцији атеистичког сатанизма) већ су о представама зла учили из треш холивудских америчких филмова. Сложићемо се да зло има много више везе са лажима, преварама, егоизмом, егоцентризмом, нарцисиосношћу, радикалним индивидуалзмом, издајом, баналношћу и седам смртних грехова, а много мање са позоришном естетиком шминкања и лажним роговима какве смо видели у Бамбијевом наступу на Евровизији. Напослетку, Бамбијева шминка на Евровизији има исто онолико везе са сатанизмом колико и лажна Бресквичина крила са православљем - нимало.
Наравно, на осуду Бамби није наишла само у Србији, већ и у другим земљама, али и у њеној родној Ирској.
Интересантно је да, иако је у Србији постајало доста велико згражавање на друштвеним мрежама поводом овог наступа (посебно оних који се у животу не баве суштином него спољашњим појавама), постојали су и они који су били одушевљени наступом и креативношћу ове девојке.
То је показао и стручни жири и народ који је гласао путем порука.
Путем СМС-а становници Србије су Ирској представници дали 7 бодова. Ова бројка је утолико већа, ако се узме у обзир да су грађани само три државе дали више гласова Ирској (Украјина и Аустралија су дали 8 бодова а Уједињено Краљевство 10 бодова Ирској). Ово је јасан доказ колико се људима у Србији допао овај наступ.
Жири из Београда је дао 2 бода ирској представници. Стручни жири ове године су чинили Алек Алексов, Зејна Нуркић, Лена Ковачевић, Лук Блек и Милован Бошковић из групе Земља грува.
Када се саберу гласови публике и стручног жирија, Србија је Ирској представници доделиа 9 бодова.
Ирска је на крају освојила 6. место, што је најбољи резлутат ове земље на Евровизију у 21. веку.