ПОДМУКЛА БОЛЕСТ КОЈА КОСИ ЖИВОТЕ, А ТЕШКО СЕ ОТКРИВА НА ВРЕМЕ... Поред Жарка Лаушевића и ОВЕ јавне личности су изгубиле битку са ТЕШКИМ обликом карцинома
Опака болест однела је и њихове животе...
Прослављени глумац Жарко Лаушевић преминуо је јуче у 63. години, након краће борбе са тешком болешћу. Читав регион шокирала је вест о смрти једног од најцењенијих глумаца нашег глумишта, а Лаушевић је преминуо од рака плућа.
Поред Лаушевића, са овом болешћу су битку изгубиле и многе друге познате личности попут Небојше Глоговца, Оливера Драгојевића, Зорана Калезића и Масима Савића.
Лаушевићева породица открила детаље из болнице: "Био је лоше и на крају није успео да се избори"
(Фото) Последње јавно појављивање Жарка Лаушевића пред смрт - глумац га пољубио у руку из поштовања
Постоји више од 200 врста рака, а један од оних који имају репутацију најсмртоноснијих је управо рак плућа. Ова опака болест ретко има јасне симптоме у почетној фази, па ју је тешко открити на време, када је још излечива...
Глумац Небојша Глоговац карцином плућа на велику жалост открио је у поодмаклој фази, и није успео да се избори са болешћу. Глоговац је преминуо 9. фебруара 2018. године, у 49. години живота. Како се тада писало, вољени глумац је преминуо након само два месеца жестоке борбе.
Певач Оливер Драгојевић се такође борио са канцером који му је откривен на плућима, а његова најважнија борба је трајала годину дана. Певач је 29. јула 2018. нажалост изгубио животну битку. Оливер је преминуо у 71. години у Сплитској болници.
Певач Зоран Калезић је изгубио битку са карциномом плућа, а у својим интервјуима је говорио да је свестан колико је ова болест подмукла и тешка. Певач је чак причао да осећа да му се ближи крај.
Ова болест је однела живот и певачу Масиму Савићу, који је умро 23. децембра 2022. у 63. години, у болници у Загребу. Његова породица објавила је да се певач није дуго борио са опаком болешћу.
Као и код већине карцинома није до краја познат механизам који доводи до настанка болести. Пушење је и даље како се претпоставља водећи фактор ризика. Могући узрок јесте и деловање радона, у ризику су и особе које су изложене пасивном пушењу. Загађење ваздуха на светском нивоу, како се сматра, кривац је за 15 одсто случајева рака плућа. У неких 8 одсто случајева ова болест има генетску основу.