Огласио се АДВОКАТ: Открио детаље случаја - ево шта очекује Марка Миљковића: "То је озбиљно кривично дело"
Суд и полиција ће одлучити који је степен кривичног дела је у питању. Шта ће бити Марко стављено на терет зависи од списа предмета који ће стићи јавном тужиоцу.
Марко Миљковић, бивши ријалити учесник и супруг Луне Ђогани, јуче је приведен због нарушавања јавног реда и мира, након жестоке свађе са комшијама. Он је нешто после 19 сати у пратњи полиције, с лисицама на рукама, доведен у Ургентни центар где је урлао, након чега је прегледан и у болници "Лаза Лазаревић".
Он се посвађао с комшијама, који живе стан изнад њега, а у једном тренутку им је бацио 60 јаја на терасу. Марко је потом у полицијској станици вређао службена лица, а на једног је и наводно покушао да насрне. По налогу Трећег основног јавног тужилаштва у Новом Београду одређено му је задржавање до 48 сати.
Тим поводом огласило се и Тужилаштво званичним саопштењем:
- По налогу Трећег основног јавног тужилаштва у Београду полицијски службеници ПС Нови Београд су донели решење о задржавању М.М. (рођен 1983. године) због кривичног дела Ометање службеног лица у вршењу службене дужности из члана 23. Закона о јавном реду и миру. Окривљени је, под дејством алкохола, прво нарушавао јавни ред и мир у згради у којој станује на Бежанијској коси, након чега је у просторијама ПС Нови Београд окривљени претио полицијским службеницима и вређао их, оглушавајући се о њихове наредбе, након чега је покушао физички да насрне на полицијског службеника - кажу из Трећег основног јавног тужилаштва.
За домаће медије се огласио адвокат Александар Радивојевић, који је открио детаље поступка и последице немилог догађаја.
- У начелу, када полиција донесе решење о задржавању, значи да је кренуо под кривични поступак и основана сумња да је почнио кривично дело. О ком и каквом делу се ради одлучује полиција, тужилаштво, па суд. Шта ће бити стављено на терет зависи од списа предмета који ће стићи јавном тужиоцу - говорио је Радивојевић за "Курир" и наставио:
- Уколико буде сматрао да постоје шансе да остане у притвору, ставиће предлог за одређивање притвора због претходног поступка. Може да се деси да остане 30 дана у притвору, не дуже. Након тога окривљено лице може да се брани са слободе.
Адвокат Радивојевић Александар осврнуо се и на могући напад на службено лице.
- Сваки напад на службено лице је кривично дело које има одређену квалификацију. Постоје тачно запрећене казне, то је прилично озбиљно кривично дело. Такође је битно да ли окривљени има додатно насиље у досијеу, типа насиље у породици или неко друго, што ће се наравно узети у обзир - рекао је адвокат и додао:
- Ја сам начелно увек против задржавања уколико немате оправдане разлоге за то, али све зависи од тужиоца. Понављам полиција је овлашћена на 48 сати, судија не више од 30 дана... Притвор није казна већ само мера обезбеђења окривљеног. Зависи да ли је нанешена повреда и каква је уколико је има, или је само одбио да поступи по наређењу... - закључио је адвокат.
Извор: Курир/Јована Матић Ђокић/Пренела И.Р.