ПСИ НЕ ВОЛЕ КУПАЊЕ?! Газде НАЈЧЕШЋЕ ГРЕШЕ у овоме: Ево како да ОКУПАТЕ љубимца без икаквих ПРОБЛЕМА
Битно је и да не претерујете!
Разлози за купање паса су више него убедљиви: отклања се нечистоћа која се задржава на длаци и разноси по кући, смањује се лињање, смањује могућност алергијских реакција и одржава се добро здравље крзна и коже.
Међутим, док за нас купање или туширање има умирујуће дејство, за псе је ова активност све само не опуштајућа, пише Петфаце.
Беба није престајала да плаче, а онда је ЊЕНА КУЦА УЧИНИЛА НЕШТО НЕВЕРОВАТНО! ВИДЕО који топи срца!
Ретки су пси који се радо купају у кућним условима, а власници често праве грешке које ову активност додатно компликују.
Неадекватна температура воде
Вода треба да буде млака. Превише топла или хладна ствара непријатност код љубимца, па то може да створи отпор према купању за дужи период. Да би подесили температуру, радите то као што би радили приликом купања бебе. Проверите температуру на својој надлактици, јер је тај део коже најосетљивији на температуру. Ако вам прија, то је то!
И ЖИВОТИЊЕ ИМАЈУ ТАЈ ПРОБЛЕМ! Хит на нету: Крокодил није могао да оплоди женку јер му је ПЕНИС МАЛИ
Превише јак млаз воде
Најлакше је да пса окупате користећи туш. Међутим, комбинација гласног звука текуће воде и превише снажног млаза, по правилу плаши љубимца. Због тога прво смањите притисак. Уместо да директно усмерите млаз воде на тело пса, пустите да вода клизи преко вашег длана и тако натопите крзно. Још је боље ако длан поставите на тело љубимца док се вода слива, јер ће га то додатно умирити.
(ВИДЕО) Девојчица се уплашила усисивача, а оно што је потом урадила ће вас НАЧИСТО РАЗНЕЖИТИ!
Погрешан избор шампона
Никада немојте користити свој шампон, па чак ни онај који је намењен купању беба и деце. Кожа паса има потпуно другачији ПХ баланс од људи. По правилу, шампони за људе исушују кожу паса. Постоје веома добри и квалитетни шампони за кућне љубимце, па се посаветујте са ветеринаром око избора, поготову уколико ваш пас има нешто осетљивију кожу.
Недовољна примена шампона
Већина власника мисли да после наношења шампона на крзно пса треба сачекати неко време да се шампон упије. Ово је једна од класичних грешака јер се тако неће уклонити прљавштина и масноћа из длаке. Уместо тога, прстима утрљавајте шампон у крзно и масирајте кожу љубимца бар 4 минута. Почните од ногу и постепено идите ка лицу које је најосетљивија регија приликом купања. Наравно, пазите да шампон не уђе у очи и обратите пажњу да вода и шампон не уђу у ушни канал. Испирање шампона обавите обратним путем. Почните од главе, а завршите са ногама. Логично, тако ће се шампон и вода са нечистоћом испрати без задржавања у длаци и на кожи.
Оставио је пса самог код куће и укључио камеру - оно што је видео СЛОМИЛО МУ ЈЕ СРЦЕ! (ВИДЕО)
Лоша техника четкања
Пса треба ишчеткати пре и после купања. Четкање се у зависности од врсте длаке саветује од једном, па до бар четири пута недељно. Ова активност може бити непријатна и болна уколико се крзно умрси и ућеба, а купање углавном не доприноси томе да се ова појава елиминише. Посаветујте се са ветеринаром или грумером који врсту четке да набавите и колико често да четкате свог пса. То ће помоћи да ефекти купања буду много бољи. Неадекватна опрема, лоша техника четкања и замршена длака само ће појачати отпор пса према купању.
УЗРОК СМРТИ РАСПЛАКАО ЦЕО СВЕТ! Угинуо најслађи пас на свету, имао више од 16 милиона фанова
Превише брзо сушење
Пре купања обезбедите довољно сувих пешкира којима ћете обрисати пса. Нема ничег горег од јурцања за мокрим псом по кући. Већина власника жели што пре да обрише и осуши љубимца. Пешкире користите да извучете што више воде из крзна али не и да га потпуно исушите. Заправо, крзно не треба да буде мокро, него влажно. Тако ћете га и лакше ишчеткати. Ако користите фен за сушење, пазите. Тешко је прилагодити температуру код фенова за кућну употребу. Пси не воле ни звук ни високу температуру коју производе ови уређаји. У суштини, било би добро да псу допустите да се после купања сам "доради" лизањем влажне длаке јер ће га то и додатно умирити.
Превише често купање
Већина паса сама уређује и чисти своје крзно. Ветеринари чак препоручују купање само онда када је то неопходно - када је крзно заиста запрљано. Редовно, "суботње" купање није баш препоручљиво. Превише често купање може да доведе до исушивања коже јер ће се уклонити природна масноћа која се нормално производи. О динамици купања, најбоље је да се консултујете са својим ветеринаром, а она зависи од врсте длаке, осетљивости коже и услова живота љубимца.