ЗАСТРАШУЈУЋА ПРИЧА:Ову слику има сваки трећи дом у Србији, а непозната је њена ЈЕЗИВА истина(ВИДЕО)
Људи још увек препричавају страшне догађаје.
Готово да нема куће у социјалистичкој Југославији која на зиду није имала слику уплаканог дечака, али мали број људи зна истину која се крије иза ње.
Језовити случајеви људи који имају ову слику се још увек препричавају, а више од стотину њих је пријавило иста или слична искуства. У свакој ситуацији је слика "Дечака који плаче" остала потпуно нетакнута.
Догађај који је потресао америчку нацију 1985. године, јоркширски дом Рона и Меј Хол је прогутала ватра. Међутим, оно што је заиста невероватно је то да је сика "Дечака који плаче" неоштећена и недирнута.
Слика је дело италијанског сликара Бруна Амадиа која се масовно продавала широм света. Бруно је познат и као Ђовани Браголин. Слика се проширила светом 1950. године. Постоје различитих варијанти - како дечака, тако и девојчице.
О овом делу, још у то време, почеле су да се шире урбане легенде.
Ватрогасац је 4. септембра 1985. године пријавио британском таблоиду "The Сун" да је пронашао неоштећене копије слике и то у многим домовима у које је ишао да гаси пожаре.
Стив Пант, британски писац и комичар, истражио је клетву која прати слику "Дечак који плаче" у својој радио емисији. Иако је програм комичног садржаја, Пант је веома озбиљно приступио овом феномену.
Он је решио да тестира ову слику. Тестирање је показало да су отисци третирани лаком који садржи средство против пожара, и да ће бити права пропаст ако се слика окачи на зид. То резултира да ће слика пасти лицем према поду и на тај начин ће бити заштићена.
Уколико пратите савете унутрашњих декоратера и фенгшуи начела, није препоручљиво држати слике тужних мотива у дому, јер то призива негативне околности.