9 СЈАЈНИХ НАЧИНА: Овако можете да проверите имате ли НЕПРИЈАТАН ЗАДАХ
Дување у длан заправо не помаже, али начини постоје!
Уколико вас занима да ли имате непријатан задах, иако то не примећујете, можете се послужити са ових 9 начина.
1. Питајте! Неки људи ће ставити руку испред уста и дунути у њу да би проверили имају ли непријатан задах. Међутим, на тај начин само ћете открити мирис ваше руке. Људско тело има тенденцију усвајања како би човек могао да осети мирис других људских бића и ствари осим себе, према томе не можете да откријете неки мирис само зато јер сте дунули у свој длан, пише "Dentalcentarb2.com".
Уколико приметите да људи праве корак уназаг током разговора са вама, питајте некога да ли имате неугодан задах. Можда су приметили нешто, али нису желели ништа да вам кажу јер нису желели да вас осрамоте.
2. Употреба прибора за тестирање задаха. Уколико вам је неугодно да питате, употребите кућни прибор за тестирање задаха. Овај прибор може да се купи у апотекама, али имајте на уму да је скуп. Једна од верзија је прибор тако мали да може да стане у ваш џеп. Уколико имате неугодан задах, тест ће поплавети након што на њега ставите мало слине. Ако није дошло до промене боје, значи да немате проблема са задахом.
Уколико желите да будете сигурни да имате свеж дах пре разговора за посао или састанка, можете на брзину да употребите тест, па узмете бонбону од ментола или спреј за уста ако увидите потребу за тиме. Постоје различите верзије од којих је најмањи тест величине пакета гума за жвакање.
3. Тест на зглобу. Такође можете да знате да ли је ваш задах лош или не ако полижете унутрашњу страну зглоба, и оставите да се полизано подручје осуши, па га псле једног минута помиришете. Унутрашња страна зглоба није стално изложена спољним утицајима па стога може да вам да праву слику стања. Ово функционише јер, уколико имате халитозу, сумпорне соли ће се пренети са вашег језика на кожу.
Погледајте ОВДЕ како летују богата деца "са Инстаграма".
4. Лош укус. Још једна ствар која вам може открити имате ли неугодан задах јесте лош укус у устима. Можете приметити мирис након јако зачињеног јела или након што сте конзумирали алкохолно или јако заслађено пиће. Прање зуба или употреба течности за испирање уста обично решава овај проблем.
5. Тестирање халиметром. Најбољи начин провере задаха јесте одлазак код зубара који ће спровести тестирање халиметром. Халиметар је справа која тачно мери концентрацију сулфидних молекула у задаху и слини. Постоји велика разлика у концентрацији сулфида између свежег даха и оног који је устајао, те је управо то основа за ово тестирање. Справу сада користи све више зубара и ради се о најтачнијем и најискренијем начину тестирања задаха.
6. Тестирање са памуком. Још један начин тестирања задаха јесте уз помоћ памучне газе. Пређите преко полеђине језика са газом и после тога је помиришите. Уколико газа има неугодан мирис, значи да имате неугодан задах. На гази се такође могу појавити и жуте флеке које упућују на појачану производњу сулфида.
7. Тестирање са концем за зубе. Можете да сазнате имате ли неугодан задах и уз помоћ конца за зубе. Узмите конац и очистите задње зубе где се управо честице хране задржавају. Помиришите конац и добићете одговор какав вам је задах у устима.
Прочитајте ОВДЕ шта је београдски таксиста рекао Ани Николић за мужа - нећет моћи да верујете.
8. Тестирање са огледалом. Ево још једног метода: Исплазите језик. Учините то испред огледала и то тако што ћете максимално исплазити језик. Могуће је да имате неугодан задах уколико је ваш језик прекривен слојем беле боје јер бактерије које се налазе на тој белој површини узрокују лош задах.
9. Тест кашиком. Можете употребити и кашику којом ћете досегнути скроз до полеђине језика. Окрените чајну кашику да бисте загребали по површини језика. Учините то полако да не бисте повратили. Уколико се на њој налази беличаст премаз, помиришите га. Уколико се на кашици налази премаз, врло вероватно ће имати неугодан мирис.