ЈЕЗИВО! ПОЈЕО ОСТАТКЕ ИЗ ФРИЖИДЕРА, а онда су почели да му ОТКАЗУЈУ ОРГАНИ: Ампутирали му ноге и прсте
Страшно!
Деветнаестогодишњи младић је примљен на одељење интензивне неге Опште болнице у Масачусетсу због шока, отказивања више органа и осипа .
Први симптоми су се појавили када је пацијент појео пиринач, пилетину и остатке оброка из фрижидера. Прво је настао бол у стомаку, слабост и све јачи бол у мишићима и грудима. Временом је кренуло отежано дисање, главобоље, љубичасту промену боје коже и проблеме са видом.
БИЗАРНО! Док је гледао ТВ осетио је ОШТАР БОЛ У ВРАТУ - 20 минута касније остао је НЕПОКРЕТАН
УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК - Због вештачких трепавица и ЛОШЕ НАДОГРАДЊЕ морала на ОПЕРАЦИЈУ оба ока (ВИДЕО)
19-годишњак је повраћао у болничком ходнику. Тада се лекарима упалила још једна лампица упозорења, јер зеленкасто-жута боја повраћања није личила ни на какву храну. Одмах је наручен комплетан пакет студија, укључујући крв и урин.
Опасне бактерије у остацима хране
Резултати су шокирали лекаре. Дечак је оболео од менингококне болести, која је била одговорна за укочен врат, мучнину и респираторну инсуфицијенцију. У екстремним случајевима, ово може довести до смрти у року од неколико сати. Менингококну болест највероватније су изазвале бактерије које су се умножиле у остацима хране.
За промену боје коже одговорна је фулминантна пурпура. Вреди подсетити да је ово стање које карактерише велики број угрушака у целом телу који може довести до одумирања ткива. Опасно је по живот ако се не лечи одмах. Као што је наведено у часопису Цанадиан Медицал Association Јоурнал, пурпура може бити ретка последица менингококне болести.
Ампутација је била неопходна
Након спровођења неопходног лечења, пацијент је почео да се стабилизује, али је његово тело било толико заражено да је било опасно по живот. Због тога су лекари одлучили да ампутирају обе ноге и све прсте.
Лекари су морали да реше још једну мистерију. Исту храну као и 19-годишњак јео је и његов цимер. Човек је и повратио након што је појео остатке хране, али није реаговао са тако акутном болешћу. Поставило се питање – зашто? Након пажљивог проучавања здравствене књижице 19-годишњака, испоставило се да је прву дозу менингококне вакцине примио тек када је имао 14 година. А када је напунио 16 година, није узео препоручену дозу, док је цимер иза себе имао обе дозе вакцинације.