Како би се заштитила од КОРОНЕ појела 1,5 килограма БЕЛОГ ЛУКА па завршила у болници!
Претерала је!
За коронавирус још нема сигурног лека, али зато на интернету круже разни савети о заштити и лечењу. Међу њима има бескорисних и безазлених савета али нажалост има и оних који су јако опасни.
Ставила БЕЛИ ЛУК у ЧАРАПЕ пре спавања - Када ЧУЈЕТЕ какви су РЕЗУЛТАТИ и ви ћете, за почетак ПОМАЖЕ код АЛЕРГИЈА
МОЋНИ БЕЛИ ЛУК: Направите уље и решите се несносне зубобоље и гљивица (РЕЦЕПТ)
Британски BBC преноси неке од најраспрострањенијих савета који се деле на друштвеним мрежама и шта наука каже о томе.
Бели лук је очекивано средство број један по делотворности у борби против коронавируса јер спречава инфекцију, наравно ако је веровати постовима на Фејсбуку.
Светска здравствена организација (СЗО) каже да и ако је то "здрава храна која може да има нека антибактеријска својства", нема доказа да бели лук може да заштити људе од коронавируса.
У већини случајева оваква врста "лекова" није штетна, али може да буде ако не следите медицинске савете који су засновани на доказима, наводи BBC.
Тако је кинески дневни лист "The South China Морнинг Пост" објавио причу о жени која је завршила у болници због тешко упаљеног грла након конзумирања 1,5 килограма белог лука.
Јутјубер Џордан Сатер који има на хиљаде пратилаца на различитим платформама, тврди да "чудо минерални додатак", познат као MMS, који садржи хлор-диоскид, средство за избељивање, може да "избрше" коронавирус.
Сатер и други су промовисали ову супстанцу и пре избијања коронавируса, а у јануару је објавио да "хлор- диоксид (MMS) није само ефикасан убица ћелија рака, већ може да убије и коронавирус".
Прошле године је америчка Управа за храну и лекове (ФДА) упозорила да је испијање MMS-a опасно по здравље, као и да "није упозната ни са једним истраживањем које би показало да је овај производ сигуран или ефикасан у лечењу било које болести", већ напротив да конзумирање може изазвати мучнину, повраћање, дијареју и симптоме јаке дехидрације.
Здравствене власти у другим земљама такође су издале исто упозорење.
Треће најраспрострањеније средство на друштвеним мрежама у борби против коронавируса је средство за прање руку направљено код куће.
Било је много извештаја о несташици гела за дезинфекцију руку, јер је прање руку један од кључних начина да се спречи ширење вируса. Како су се у Италији појавили извештаји о несташици, тако су се појавили и рецепти за домаћи гел на друштвеним мрежама.
Међутим, научници су истакли да су гелови направљени по тим рецептима погодни за дезинфекцију површина, али не и за употребу на кожи. Гелови за руке на бази алкохола обично садрже и емолијенте који их чине нежнијим на кожи, поред садржаја 60-70 одсто алкохола.
Професорка Сали Блумфилд, из Лондонске школе хигијене и тропске медицине, каже да не верује да се може направити ефикасан производ за дезинфекцију руку код куће јер чак и водка садржи само 40 одсто алкохола.
- Пити сребро такође је ефикасно у борби против коронавируса - ако је веровати појединим америчким емисијама.
Колоидно сребро су ситне честице метала суспендоване у течности које, како је тврдио гост једне емисије, убија неке сојеве коронавируса у року од 12 сати, признајући ипак да још није тестиран на COVID-19.
Идеја да би он могао бити ефикасан третман у лечењу коронавируса широко је подељена на Фејсбуку, посебно од група "лекарске слободе" које имају велике резерве према саветима које даје званична медицина.
Док заговорници колоидног сребра тврде да помаже код разних здравствених тегоба, да делује као антисептик и јача имунолошки систем, америчке здравствене власти кажу да нема доказа да је ова врста сребра ефикасна за било које здравствено стање.Што је још важније, може да изазове озбиљне нежељене ефекте, укључујући оштећење бубрега.
Кажу да, за разлику од гвожђа или цинка, сребро није метал који има било какву функцију у људском телу.
Један пост, копиран и залепљен са више Фејсбук налога, цитира "јапанског лекара" који препоручује да пијете воду сваких 15 минута како бисте испрали сваки вирус који би могао да уђе у уста. Верзија поста на арапском језику подељена је више од 250.000 пута.
Професорка Блумфилд каже да нема апсолутно никаквих доказа да ће ово помоћи, јер вируси из ваздуха улазе у тело преко дисајних путева када дишете.