МИСТЕРИЈЕ ЉУДСКОГ ТЕЛА: Све оно што вас је интересовало а било вас је срамота да питате!
Г тачка заиста постоји!
Научници су до сада успели да секвенцирају људски геном, сниме људске мозак и искористе матичне ћелије за сложена научна истраживања, а то је само део невероватних достигнућа. Међутим, упркос све томе, људско тело још није потпуно разрешена мистерија.
Штавише, стручњаци још увек нису потпуно сигурни да неки делови уопште постоје.
- Не познајемо људско тело онако како бисмо желели - искрен је Скот Милер, професор Универзитета у Јути.
КОЈУ ТО ТАЈНУ ОНЕ ЗНАЈУ?! Исхрана жена за чијом се фигуром СВИ окрећу
НЕ МОЖЕШ ДА СМРШАШ! Уколико имаш ПРОБЛЕМ са ГУБИТКОМ килограма, вероватно је ОВО у питању!
НИКАД ЛАКШЕ ДО ВИТКЕ ФИГУРЕ: Килограми се топе помоћу овог СОКА! Смањује осећај глади, избацује масноћу
Наравно, истраживачи познају основну анатомију човека и могу да препознају органе, кости и мишиће, али то не објашњава шта све у телу ради или како заиста функционише, објашњава Милер.
Уз то, све је више нових открића, која даље воде до нових питања и хипотеза, али постојање неких ствари је тешко доказати, сматра овај стручњак. Контровезе најчешће изазивају следеће теорије.
Г ТАЧКА
Једно истраживање је показало да већина жена верује да овакво место заиста постоји. Али када су лекари упитани сматрају ли да би Графенбергова тачка могла да постоји, дошло је до дебате.
Ова тачка описује се као ерогена зона која се налази на предњем зиду вагине и која је повезана с интензивним оргазмима, а др Лорен Страјхер из Медицинске школе Универзитета "Нортвестерн" истиче да је разговор о Г-тачки у просторији пуној лекара као разговор о политици у просторији пуној демократа и републиканаца. Она сматра да оваква тачка постоји, али не верује да би свака жена њеном стимулацијом могла да доживи сексуално задовољство.
ФЕРОМОНИ
Хемијски сигнал који животиње и људи ослобађају у интеракцији с другим припадницима своје врсте је још једна тема научних расправа.
Утврђено је да су инсекти и друге животиње способни за секрецију феромона знојем, пљувачком и урином и да животиња мирисањем ових једињења може стећи одређену информацију – да је реч о територији која некоме припада, да је у близини опасност или да је срела припадника исте врсте спремног за парење.
Истраживања о животињским феромонима су навела научнике да се запитају да ли и људи ослобађају такве сигнале.
Истраживачи нису у дилеми око тога да ли људи производе хемијске сигнале који утичу на друге, објашњава Џорџ Прети из Центра за хемијска чула "Монел" у Филаделфији. Дебата је о томе да ли људски феромони могу послужити за сексуално привлачење, сматра Прети – а до сада за то нису пронађени докази.
Прети је са својим тимом спровео истраживање којим је утврђено да је хормонски статус жене мења након што помирише екстакт хормона излучен из пазуха мушкарца. И раније је у оквиру једног истраживања мушкарцима понуђено да помиришу мајице жена у овулацији, након чега им је ниво тестостерона порастао.
Да ли је то дефинитиван доказ да феромони постоје? Научници још увек нису сложни.
ИРИЗИН
Тзв. "хормон вежбања" откривен је код мишева, а потом идентификован и код људи 2012. године, када су вест о томе да га је пронашао објавио бостонски научник Брус Спигелман, биолог харвардске Школе медицине.
Поједини стручњаци сматрају да се протеин иризин ствара током вежбања и да се његово лучење појачава што дуже тренирамо, објашњава Кит Бар, професор физиологије Универзитета у Калифорнији.
Ипак, ни три године касније научници не могу да се сложе око тога постоји ли иризин уопште. Они који верују у његову егзистенцију појашњавају да путује крвљу и претвара беле ћелије масти у смеђу маст. Што више тренирамо, верују они, тело се више загрева и сагорева се више калорија.
Ипак, Бар и многе његове колеге су скептични јер ни након изузетно исрцпних истраживања нису успели да дођу до резултата до којих је дошао Спигелман.
ТРУДНИЦЕ, АКО ИДЕТЕ НА МОРЕ! Ево шта МОРАТЕ знати, ово НИКАКО није ПРЕПОРУЧЉИВО!
ШТА ДА РАДИШ КАД ЗГАЗИШ НА ЈЕЖА: Овако треба да пружиш ПРВУ ПОМОЋ у овој ситуацији
СОДА БИКАРБОНА ЛЕЧИ ОПАСНЕ БОЛЕСТИ - Припремићеш овај напитак за ПОЛА МИНУТА, а решићеш ОВЕ проблеме!
ЋЕЛИЈЕ РАКА
Ово је све контроверзнија тема у научним круговима, објашњава Скот Милер.
Нормалне матичне ћелије могу се транформисати у другачије врсте ћелија, а то је један део стручњака навео на закључак да њима може бити покренут и канцер. Верује се да један до три процента од укупног броја канцерогених ћелија може почети да се понаша као канцерогене матичне ћелије. Судећи по томе, неке терапије, попут хемиотерапије и радијације, могу смањити туморе уништавањем обичних канцерогених ћелија, док матичне канцерогене ћелије остају нетакнуте, па тумор поново може порасти.
Ипак, ову теорију не подржавају сви стручњаци – има и оних који верују да се модел матичних ћелија не може применити на образац формирања и раста канцера, као и оних који сматрају да канцерогене матичне ћелије ни не постоје. Они, уместо тога, објашњавају да се рак развија по „стохастичком“ моделу: да је развој тумора насумичан процес и да све ћелије рака могу да расту и деле се све док не дође до метастазе.