На ово питање СВИ одговоре НЕТАЧНО: Због овога НЕ ПРОЛАЗИТЕ на разговору за посао!
Не дозволите да вас затекну неспремне.
Када пошаљете свој цв надате се да ће вас позвати на разговор за посао, међутим тек када седнете испред послодавца или неког ко има овлашћење да вас запосли, почиње права "игранка".
Питате се шта ваш пас сања? Одговор ће вас РАСПЛАКАТИ!
Многи се труде да оставе што бољи утисак, представљајући себе у неком "савршеном" светлу, покушавајући да сакрију своје мане, а нису ни свесни да је то заправо једна од главних грешака које чине.
ИЛУЗИЈА КОЈА ЈЕ ЗАПАЛИЛА ИНТЕРНЕТ! Једни бесне, а други вичу "видимо ЧОВЕКА!" Погледајте ПАЖЉИВО
Скоро да не постоји послодавац који вас на разговору неће питати "шта сматрате да су ваше слабости или мане?". Многи одговоре нешто попут:
- Превише сам фин.
- Превише сам захтеван када се ради о праведности... или се индиректно хвале говорећи да су преодговорни и слично.
Професор Адам Грант сматра да правим признавањем својих мана заправо показујете да сте свесни шта треба да побољшате и довољно сигурни да будете отворени према њима. Такође, на тај начин показујете да сте заинтересовани да вас запосле због онога што стварно "доносите на сто", а не због оног што се претварате да доносите.
Урађено је и истраживање по коме се утврдило да послодавци пре запошљавају оне који искрено истакну своје недостатке, у односу на оне који се само хвале. Ево шта бисте заправо требало да пружите на разговору:
- Искрен и прецизан одговор, код суочавања с овим питањем, јер је доказано да су послодавци више импресионирани таквом биографијом, него онима које прште само позитивношћу, јер сви грешимо, хтели ми то да признамо или не. За савремене послодавце вероватније је да ће запослити кандидата, који ће искрено признати своје мане, јер за то као прво треба храбрости, а да не спомињемо одређени ниво самосвести, која је потребна за такво признање - закључак је истраживача.