НИ БИЛ ГЕЈТС ГА НЕМА: Ево како да НЕ КОРИСТИТЕ ваш мобилни телефон
Могуће је.
Лако је подсмевати се власницима мобилних телефона. Треба најпре утврдити којој од пет могућих категорија припадају.
Да ЛИ ЗНАТЕ: Зашто мобилни телефони постају све ТАЊИ и УЖИ? Разлог ће вас ИЗНЕНАДИТИ!
1. У првој су хендикепирани, принуђени да непосредно буду у контакту са лекаром или хитном помоћи. Нека је благословена технологија која им је ставила на располагање такву корисну направу.
2. У другу групу спадају сви који су због важних пословних обавеза у стању сталне приправности (вође ватрогасних бригада, сеоски лекари, трансплататори органа у очекивању свежег леша). За њих је мобилни телефон ствар преке потребе и готово никакво задовољство.
3. Трећи су прељубници. Они први пут у историји могу да примају поруке од тајног партнера које чланови њихових породица, секретарице или злобне колеге не могу да улове. Довољно је да телефонски број познају она и он.
Све три наведене категорије заслужују наше поштовање: спремни смо да због прве две будемо узнемиравани у ресторану или за време погребног церемонијала, а прељубнци су веома често врло дискретни.
БИЉКА КОЈА ПУНИ МОБИЛНИ ТЕЛЕФОН: Батерија се потпуно обнавља за само сат и по времена (ВИДЕО)
Следе преостале две, и то ризичне категорије (за њих саме и за нас). У једној су сви они који нигде не крећу ако немају могућност да ћаскају са пријатељима и рођацима од којих су се управо растали.
Ево зашто се ваши мобилни телефони СТАЛНО кваре, а некад није било тако (ВИДЕО)
Њима је тешко објаснити зашто не би требало да то чине: ако им не полази за руком да побегну од те принудне интеракције и уживају у тренуцима самоће, ако не могу да се заинтересују за оно што раде у том моменту, да искусе удаљеност пошто су спознали блискост, онда је то проблем за психологе. Сметају нам, али морамо разумети њихово страшно унутрашње сиромаштво, захвални што сами нисмо такви и опростити им. Прихватите их као своје ближње који пате и пружите им и друго уво.
ХЛАДНО ЈЕ: Ево како да сачувате мобилни телефон од ниских температура
Последњу категорију чине особе које желе да у јавности оставе утисак да су врло тражене, нарочито због пословних консултација: разговори које смо приморани да слушамо, на аеродромима, у ресторанима или возовима односе се увек на новчане трансакције, изосталу испоруку металних профила, покушаје да се наплати испоручена партија кравата и слично, због чега сваки говорник звучи помало као Бил Гејтс.
Подела на класе је окрутан механизам па нови богаташ, и када зарађује енормне суме, због наслеђеног пролетерског жига не зна како да употреби прибор за рибу, качи плишаног мајмуна на задње стакло свог Ферарија, Светог Кристофера на инструмент таблу приватног авиона, или изговара манагмент.
Данас не можемо без њих, а ево КАКО смо реаговали када су се ПОЈАВИЛИ мобилни телефони (ВИДЕО)
Зато неће бити позван код војвоткиње Гуерментеза (а питаће се зашто кад има јахту довољно дугачку да споји две обале). Они не знају да Бил Гејтс нема потребу за мобилним телефоном јер има читав секретаријат, толико моћан и ефикасан да ће му у најгорем случају, ако му баш умире деда, прићи шофер и шапнути то на уво.
Моћан човек је онај који не мора да одговори на сваки позив, напротив, обично кажу да није ту. И на нижем управљачком нивоу две ствари симболишу успех: кључ од приватног тоалета и секретарица која каже:
- Господин је тренутно ван канцеларије.
2020 године ће 90% планете имати мобилни телефон!
Зато, ко се размеће мобилним телефоном као симболом моћи, објављује, напротив, да је у безнадежно потчињеном положају, приморан да скаче на позиве чак и док води љубав, сваки пут када га претпостављени зову, осуђен да прогони повериоце дању и ноћу да би преживео, и сам прогоњен због издатог чека без покрића. Али разметање мобилним телефоном доказ је да те ствари не зна и потврда његове неспорне друштвене маргиналности.
- Ко се размеће мобилним телефоном као симболом моћи, објављује, напротив, да је у безнадежно потчињеном положају, приморан да скаче на позиве чак и док води љубав, сваки пут када га претпостављени зову, осуђен да прогони повериоце дању и ноћу да би преживео - рекао је Умберто Еко у својој књизи "Како сам путовао са лососом".