Које псе је најтеже обучавати: Десет најтврдоглавијих раса! Да ли имате једног оваквог љубимца у дому?
Треба знати!
Одлучили сте да набавите пса, али сте у дилеми које расе ће бити ваш будући кућни љубимац.
Иако је већ набавка пса велика одлука у животу, избор праве расе није ништа мање важан. У свету постоји 800 раса паса (што није коначна бројка), па је велики изазов изабрати пасмину која ће вам највише “лежати”.
ДА ЛИ ЈЕ ОВО ИСТА ОСОБА?! Променила је лични опис операцијама, а ево како је фолкерка изгледала НА ПОЧЕТКУ КАРИЈЕРЕ! (ФОТО)
ЗА 15 ДАНА - 15 КИЛОГРАМА МАЊЕ: Брзинска дијета, ево како да ТЕЛО вратите у форму након празника
Пресудан избор расе
Неки будући власници често изаберу пса који им се свиди “на око”, па се касније испостави да живе са непослушним и тврдоглавим псом. Што је још озбиљније, понекад се касно сазна да је у дому опасна животиња. Има и оних који не знају како да правилно васпитају пса и не познају правила социјализације, или их то једноставно не занима.
Одговорни власници паса и те како су заинтересовани за ове “детаље”. Будући да је понашање пса у дому и у друштву веома битно, власници ће се детаљно распитати које расе паса је најтеже тренирати, који су пси тврдоглави и склони непослушности и захтевају више обуке.
Без обзира на то колико је тешко обучавати одређену расу, посвећени власници ће бити истрајни у томе да добију одличног четвороножног пратиоца.
Вероватно ћете желети да сазнате у шта се упуштате када пожелите пса “тешке расе” за обуку. Али ако имате разумна очекивања и правилно дресирате свог пса, добићете фантастичног љубимца.
Знате ли које расе паса се најтеже обучавају?
На листи “тешких” налази се десет раса, и то: ротвајлер, амерички пит бул теријер, сибирски хаски, булмастиф, шар-пеј, авганистански хрт, басет, бигл, булдози и чау чау.
Ротвајлер
Први утисак који се стиче приликом сусрета са овим псом је страхопоштовање због његове величине. Овај корпулентан пас је леп, али изгледа застрашујуће. Иако има лошу репутацију, ротвајлер је један од најоданијих паса.
Нажалост, ако изостане одговарајућа обука, ротвајлер ће постати превише заштитнички настројен према својој породици. Самим тим, он ће нападати без икаквог разлога. Ротвајлер може показати тврдоглавост током игре и обично режи ако му нешто не одговара и може бити непослушан.
Амерички пит бул теријер
Јавно мишљење о пит булу је углавном негативно. Ова раса је међу најагресивнијима и веома је изазовна за обуку. И поред лоше репутације, пит бул може бити један од најоданијих и најдружељубивијих паса. Он није свестан своје снаге, што је отежавајуће приликом обуке за “нежну” игру. Ако уложите време и стрпљење да га правилно обучите, пит бул ће се претворити у мишићавог плишаног медведа.
Сибирски хаски
Иако је хаски један од најлепших паса, то не значи да ћете с њим лако проћи. То је изузетно активан пас, још од узраста штенца, и захтева изузетно посвећену обуку. Хаски је и радни пас, што значи да мора имати занимацију да би био испуњен и задовољан. Кад му је досадно, он ће “глумити” и управо то га чини тешким за просечног власника. Доброј социјализацији ће помоћи ако у дом доведете још једног хаскија, али то, нажалост, није гаранција успешног васпитавања овог тврдоглавка.
Булмастиф
Ако сте видели булмастифа, знате колика је његова величина и снага, а сем тога, уз мало труда може да савлада одраслу особу. Ипак, булмастиф је прави добрица: воли људе и релативно је послушан. Основни проблем са овим псом је у томе што се не слаже добро са другим псима.
Обука булмастифа је тешка: кад наиђете на проблеме са његовом тврдоглавошћу, мало тога можете учинити због његове снаге и величине. Осим што не схвата да је кућни љубимац и да је у дому, проблем ће вам правити и његове бале које лучи у енормној количини.
Шар-пеј
Гледајући овог милог, згужваног пса, никада не бисте помислили да се изузетно тешко дресира. Обично се не сматра пријатељском расом и има потешкоће у дружењу. Било да се ради о другим животињама или људима, друштвена интеракција му није јача страна. Шар пеј је екстремно територијалан па се не слаже са другим кућним љубимцима, посетиоцима и непознатима.