ПОЗНАТА ДЕЧИЈА ПЕСМИЦА ИМА ЈЕЗИВО ПОРЕКЛО: Говори о опакој БОЛЕСТИ и СМРТИ - Датира из ПАГАНСКОГ ДОБА!
Застрашујуће
“Ринг” на енглеском језику знаци прстен или круг, а “Ринг оф Росес” (црвени прстен, прстен од ружа) ознацава прве симптоме куге – црвенасти кругови на кожи…
Изворно, песмица изгледа овако:
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/01/11/profimedia-0580334715.jpg?itok=6o7OUj57)
ОДМАХ ИХ БАЦИТЕ! Ако имате ОВЕ 4 СТВАРИ у кући, СМЕСТА их ставите у КАНТУ - БЛОКИРАЈУ добру ЕНЕРГИЈУ
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2022/07/30/screenshot_from_2022-07-30_14-26-24.jpg?itok=wx2kGdGB)
НЕРЕШЕНА МИСТЕРИЈА КРАЈ ГРЧКЕ ОБАЛЕ: Ни теоретичари завере не знају чему служи објекат откривен у Егејском мору
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/11/10/operacija.jpg?itok=b-TMUL3o)
ДА ЛИ СУ МЕ ВЕЋ ОТВОРИЛИ? Анестезиолози откривају НАЈЛУЂЕ ствари које су им пацијенти рекли
Ринг-а-ринг о’ росес, А поцкет full оф посиес, А-тисхоо! А-тисхоо! We all fall down. Cows ин the meadows Еатинг buttercups А-тисхоо! А-тисхоо! We all јумп уп.
Дакле, енглеској верзији нема говора о чика Паји, јајима, мућку и чучању. Ради се о опакој болести која коси децу пред собом. Због тога текст и говори: прстен од ружа, пун џеп букетића, а-пћиха, сви падамо…
Прва строфа дечје песмице говори о болести и умирању, а друга о леку и оздрављењу: Краве на пољани, пасу лековито биље (жабљи цвет), а-пћиха, сви скачемо…
У овој песми помињу се два цвета – Ружа и жабљи цвет, један је црвене боје, попут црвених прстенова који представљају симптоме куге, а други цвет је жут и традиционално се користио као лек против грознице, упала, реуме, иритација коже и слично…
Песмица се певала слично као и код нас – деца се ухвате за руке и формирају коло око једног детета, играју око њега и певају песму. Ко је најспорији у колу у следећем кругу стоји у средини (постаје Росие – Ружица).
Симболично, дете у средини представља особу оболелу од куге, саму, изоловану. У каснијим верзијама, дете које стоји у средини на крају песмице пољуби некога из кола и тако га “зарази” да оно постане Ружица, те замене места…
Ова дечја песмица датира још из паганског доба. Кијање, које се помиње у песми, симболизује излазак душе из тела. Пагански народи су веровали да душа може да нам побегне из тела приликом јаког кијања, због чега се и развио обичај да се приликом кијања рука ставља на уста и нос. Тек касније, много касније, са открићем бактерија и вируса, стављање руке на уста постало је начин да се спречи ширење болести.