ПРОНАЂЕН МРТАВ НАЈУСАМЉЕНИЈИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Провео 26 година у ИЗОЛАЦИЈИ дубоко у ПРАШУМИ
Тужно
У бразилској прашуми Амазон умро је последњи припадник племена које је истребљено, а имао је епитет "најусамљенији човек на свету" након што је живео у изолацији 26 година.
Његово тело пронашла је прошлог уторка агенција која ради на заштити права домородаца и изолованих група Фунаи, како лежи у висећој мрежи.
ПРОДАЛА БЕБУ СТАРУ ТРИ НЕДЕЉЕ: Мајка монструм - Дете сматрала сметњом, отац пријавио случај полицији
МУШКАРАЦ У ВЕЗИ СА СВОЈИМ АУТОМ! Није га срамота да призна: "ВОДИМ ЉУБАВ са њим, најчешће то радим ОВАКО!"
ПОЛОМЉЕНО ОГЛЕДАЛО И СЕДАМ ГОДИНА НЕСРЕЋЕ: Сујеверја у која само Срби верују - Ово несвесно РАДИМО
Они су саопштили да је он преминуо природном смрћу, али ће ипак бити урађена обдукција.
- Осамдесетих година прошлог века, неуредна колонизација, оснивање фарми и илегална сеча у регији Рондоније довели су до бројних напада на изоловане аутохтоне народе који су тамо живели до тада. После последњег напада на староседеоце крајем 1995. године, група која је већ била мала и веровало се да се радило о свега шест људи, сведена је на једну особу, а кривци никада нису кажњени - речено је из организације Фунаи.
Мушкарац је потом избегавао сваки контакт са спољним светом иако су власти тајно контролисале његово кретање, и повремено му остављале залихе хране. Њега су такође звали и "човек из рупе" због тога што је правио дубоке рупе за хватање животиња и скривање у њима, а живео је дубоко у Амазону у држави Рондонија.
- Ниједан аутсајдер није знао име овог човека, па чак ни много о његовом племену, а његовом смрћу геноцид над његовим народом је завршен. Јер ово је заиста био геноцид, намерно брисање целог народа од стране сточара гладних земље и богатства - рекла је директорка "Сурвивал Интернатионал", Фиона Вотсон.
У ретким тренуцима када су државни службеници покушавали да са њим ускоставе контакт он је бежао у своју колибу и одбијао да изговори реч, а једном је испалио стрелу човека и погодио га у плућа. Од тада више није било покушаја да се ступи у контакт са њим, а он је остатак живота провео сам у шуми, где је копао замке за хватање дивљих животиња, ловио бамбусовим стрелама, сакупљао воће и дивљи мед и садио мале баште.
Након инцидента када је побијено цело његово племе, 1987. године политика Владе Бразила постала је да избегава присиљавање на контакт са изолованим племенским становништвом, уз додатак да се могу направити изузеци ако се племе суочи са непосредном опасношћу, када се чини да је мирни контакт једини начин да се осигура његов опстанак. Аутохтони резерват познат као Танара основан је последње деценије 20. века био је део пројекта да се заштити територија на којој је живео овај најусамљенији човек.
Сматра се да су многа племена одлучила да избегну контакт на основу претходних сусрета који су довели до уништења њихових шумских домова. Стручњаци кажу да је познато да племена испаљују стреле на аутсајдере или авионе или се једноставно повлаче дубље у прашуму. Организација Фунаи, тврди да у бразилској Амазонији постоји 113 племена с акојима није остварен ниједан контакт још увек. Подсетимо, прашума Амазон простире се на више од два милиона квадратних километара са огромним површинама које се још увек сматрају неистраженим.