ДА ШТИТЊАЧА РАДИ КАО САТ: У исхрану уврстите ОВЕ 3 СТВАРИ, неопходне су за штитну жлезду
Сви их имамо у кући.
Јод је микронутријент, али када се ради о нашем општем здрављу његова улога је велика, јер је неопходан за отпорност, здравље и опоравак организма.
Ово је нарочито значајно код рада штитне жлезде, у чијим хормонима је је јод саставни елемент. Хормони штитне жлезде (Т3 тријодтиронин и Т4 тироксин) регулишу промет материје и енергије у људском организму (метаболизам), раст и развој свих органа, а нарочито мозга. Количина јода у штитастој жлезди зависи од количине јода коју унесемо у организам, јер га људско тело не може само производити.
Деца мисле погрешно! Жене, ОВО ОБАВЕЗНО морате да им покажете!
ПРЕКИНИТЕ БЕСПАРИЦУ: Ево како да ПРИВУЧЕТЕ НОВАЦ у четири корака, потребно је да РАДИТЕ ОВО
ОВАКАВ МОРБИДАН ОГЛАС ЈОШ НИСТЕ ВИДЕЛИ: Многе је тотално ЗБУНИО и ШОКИРАО, десило се у Чачку! (ФОТО)
Доктор Дејвид Дери рекао је да је јод најбољи антибиотик и антивиротик. У контексту чињенице да већина болести или започиње или се наставља упалама које узрокују бактерије и вируси, ово је важна информација. Крв непрекидно кружи кроз организам, потребно је 17 минута да обиђе читав круг, током ког пролази и кроз ткиво штитне жлезде. Управо ту, ако постоји довољна количина јода, бактерије и вируси бивају уништени.
Стрес негативно утиче на рад штитне жлезде зато што висок ниво кортизола смањује стварање хормона Т3, а и пушење погоршава хипотиреоидизам.
Светска здравствена организација препоручује да одрастао човек, да би измирио дневне потребе за јодом треба да уноси око 150 микрограма јода, али се превентивно дејство постиже тек уношењем већих количина. Опасности од тога да ћете унети превише јода нема, јер не треба заборавити да људи у Јапану конзумирају дневно 12 милиграма јода, што је десетоструко више од препоруке СЗО.
Најбољи извори јода су алге, морска риба и јодирана со.