ТРАГИЧНА СУДБИНА јунакиње вашег детињства! Ово је истинита прича о Покахонтас!
Волели сте цртаћ, а ево шта се заправо догодило!
Независно од тога којој старосној групи припадате, једно је сигурно – не можете порећи да волите Дизнијеве цртаће. Волтер Елијас "Волт" Дизни прокрчио је пут продукцији дугометражноих анимираних филмова још 1937. године остварењем Снежана и седам патуљака. Снежани су се током наредних година придружиле и друге принцезе, чиме је настао наш омиљени племићки круг који нам изнова даје зрнце наде у срећне завршетке. Али, шта је послужило чика Волту као инспирација? Да ли је стварност заиста тако бајковита?
ОДСЕЦАЊЕ ЈЕЗИКА, УЖАСНА СМРТ... Ово је оригинална верзија Дизнијеве МАЛЕ СИРЕНЕ! Крај није срећан!
Колико год да романтизована Дизнијева верзија о међурасној љубави звучи идилично и лепо, морамо се суочити са чињеницом да живот не функционише увек баш тако, посебно када говоримо о Индијанцима и Европљанима.
Оригинална верзија приче о Покахонтас, принцези племена Повхатан, далеко је трагичнија од своје анимиране верзије. Када су Европљани дошли у Америку, мала Покахонтас је имала само 11 година. Љубав између ње и Џона Смита никада се није десила, већ се Покахонтас удала за свог саплеменика. Међутим, већ 1613. Енглези су је заточили, будући да су се односи између њеног племена и Енглеза пооштрили. Њен отац, поглавица, покушао је на све начине да преговара са непријатељима, али безуспешно – Покахонтас је преузела хришћанство, променила име у Ребека и удала се за узгајивача дувана Џона Ролфа. Само годину дана након одласка у Енглеску Покахонтас је преминула. Имала је само 20 година.
Ова интернет ТЕОРИЈА о Снежани и седам патуљака ће вас бацити у ДЕПРЕСИЈУ! (ВИДЕО)
Премда су оригиналне бајке обилате крвљу, суровим и бруталним сценама, немогуће је одолети предивним филмовима које нам је Дизни изнедрио из својих палета и пера. Уколико вам овај текст није убио љубав према цртаћу, веурјемо да ћете се ускоро наћи пред компјутером, са чинијом кокица и да ћете певати омиљене песме из најдражег вам филма.