ВИШЕ ПРИЧАЈУ НЕГО ШТО СЛУШАЈУ: Људи са ниском емоционалном ИНТЕЛИГЕНЦИЈОМ су овакви - лако се препознају
Заборављају имена...
Неки људи могу показати недостатак емоционалне интелигенције без обзира на то шта кажу - понекад чак и ако не проговоре.
КИНЕСКИ АРХЕОЛОЗИ ДОКАЗАЛИ: Канабис у Кини коришћен још пре 2.500 година?
БИЛА ЈЕ НАЈВЕЋА ЗВЕЗДА "СРЕЋНИХ ЉУДИ": Данас живи у АЛБАНИЈИ, а нећете веровати ЧИМЕ се бави
ОД ЈЕДНОГ ДИНАРА НАПРАВИ ДВА: Најбољи савети НАЈБОГАТИЈИХ ЉУДИ како да ПОВЕЋАТЕ свој мршави новчаник
Постоји много литературе на ту тему, а у већини се спомињу неки заједнички показатељи на темељу којих је лако препознати људе с ниском емоционалном интелигенцијом.
Ово је седам токсичних показатеља који одају људе с ниском емоционалном интелигенцијом:
ОКОЋЕНЕ У ЗАТОЧЕНИШТВУ: Рођене две панде које представљају наду у опстанку врсте!
ШОК СЦЕНА УСРЕД ШПИЦА: ГОЛА ДЕВОЈКА се нагла на прозор трамваја! Путници занемели од шока (ФОТО)
КАКО ОТЕРАТИ КОМАРЦЕ И КАКО СЕ РЕШИТИ СВРАБА АКО ВАС УЈЕДУ: 4 моћна савета доносе спас од крвопија
1. Они претпостављају најгоре о људима
Већину одлука људи доносе на темељу непотпуних информација, што значи да морају донети неке претпоставке како би попунили "рупе" у знању. Међутим, када та "непотпуна информација" која се претпоставља укључује туђе мотиве, људи с ниском емоционалном интелигенцијом аутоматски претпостављају да ће се други људи понашати себично или чак злобно.
Уместо да претпоставке темеље на већ добијеним информацијама, имају тенденцију претпостављати само најгоре о људима.
2. Они претпостављају ствари и тачка
Неки људи аутоматски претпостављају да су њихова искуства типична искуства кроз која су сви прошли и на темељу тога мисле да знају шта су други људи прошли, без обзира на стварност.
Дакле, ако су одрасли у одређеном типу породице претпостављају, највероватније подсвесно, да су и сви други људи одрасли у таквој породици. Ако имају изражене политичке ставове сматрају да и сви остали "нормални" људи размишљају као и они, па су исте ствари и њима битне.
Кад схвате да није тако онда су изненађени, збуњени или чак љути на људе у својој околини.
3. Заборављају имена
Нико се не сећа имена свих људи које су упознали, али људи с ниском емоционалном интелигенцијом се ни не труде запамтити их.
Будући да је памћење имена један од најједноставнијих начина за изградњу односа с другим људима, игнорисање те информације људима даје до знања да им заправо није стало до тога шта други људи мисле и осећају.
4. Окрећу тему разговора на себе
Људи с ниском емоционалном интелигенцијом ће дати одговор који мења ток разговора. На пример, кад причате о неком свом доживљају, они ће одговорити причајући о сличној ствари која се њима догодила и тако ће окренути разговор на своја искуства.
5. Више причају него што слушају
Људи који немају развијену емоционалну интелигенцију често преузимају главну улогу у разговорима, највише зато што се воле слушати како причају.
Питање које свако себи треба да постави је "Зашто причам?" А то питање људи с ниском емоционалном интелигенцијом себи ретко, ако икад, постављају.
6. Раде више ствари одједном
Људи с овим проблемом се тешко фокусирају на разговор те често током разговора раде и друге ствари - проверавају телефоне, причају о састанку на који морају ићи, углавном најмање пажње обраћају на свог саговорника.
7. Тешки саговорници
Иако је то у неку руку контрадикторно горе наведеним карактеристикама, у неким разговорима људи с ниском емоционалном интелигенцијом се понашају као да су приморани сведочити на суду и њихова интеракција с људима се своди на кратке једносложне одговоре.